Судді вирішили, що пів року фізичних та емоційних страждань дитини дорівнюють 240 годинам громадських робіт.
Вирок журналісти Вільного радіо дізналися в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
За матеріалами справи, у листопаді 2018 року двоє мешканців Торецька — Наталія та Сергій — вдочерили дівчинку. До цього в їхній родині вже були кілька прийомних дітей.
Спочатку стосунки між батьками та падчеркою були нормальними, але потім дитину почали сварити й бити.
Так, за помилки в домашньому завданні дівчинку ввечері виганяли надвір, а одного разу змусили присісти над притуленими до стіни ножицями.
За те, що дитина нібито говорила неправду, вітчим бив її гілкою та стеблом від троянди. Падчерку нерідко вкладали спати на підлогу через проблеми з сечовипусканням.
Щотижня дівчинка мусила ходити з прийомними батьками до церкви. За словами дитини, їй це не подобалося. До того ж дорогою до церкви вона разом з іншими дітьми мала збирати пляшки, аби потім здати їх у прийом склотари.
Зі свідчень потерпілої, нерідні брати називали її “Сатаною” та “Дияволом” та запевняли, що в домі її ніхто не любить.
Свідки стверджували, що не раз бачили дівчинку з відрами, наповненими землею та камінням. Ці відра вона носила, бо була покарана.
У квітні падчерка не змогла виконати задачу з математики, і батьки вигнали її бігати вулицею кругами. Годувати її відмовились, допоки вона не вирішить задачу. Після трьох кіл навкруги вулиці дівчинка повернулася і знов виконала завдання неправильно. Тоді на шию їй надягли покришку від автівки й відправили бігати ще.
Дитину в сльозах з покришкою на шиї побачили сусіди. Вони й подзвонили у поліцію та в органи опіки.
Пізніше Сергій пояснював слідчим, що його падчерці подобалось бігати з шинами, а він її за це сварив. Але таке хобі завдавало б дівчинці травм, як цього разу: експерти зафіксували в неї синці в області плечових суглобів та садна передньої черевної стінки.
Наталія також переконувала, що з дитини не знущалася. З її слів, максимальним покаранням було забрати в падчерки телефон або комп’ютер.
Однак судді в це не повірили та винесли родині обвинувальний вирок. За систематичні знущання з дитини прийомні батьки отримають по 240 годин громадських робіт. Також з них стягнуть майже 4 тис. грн за судово-психологічну експертизу. Але вони ще можуть оскаржити рішення. На це в них є 30 днів.
Такі обставини ми попросили проаналізувати керівницю бахмутського центру безоплатної правової допомоги Оксану Судак.
“Там дійсно є всі ознаки жорстокого поводження, знущання з дитини. І це не вважається, що самі батьки не визнають це. Тут уже будуть братися і показання сусідів, які це бачили. І вони можуть бути свідками, звісно, в таких справах”, — говорить Оксана Судак.
Зазначимо, дівчинку та інших дітей у цих прийомних батьків забрали.
Додамо, якщо ви стали свідком знущання з дитини — про це варто повідомити. Куди краще звертатись, радить юристка Оксана Судак.
“Найперша інстанція — це лікарня, це поліція. Але і це залучення соціальних служб, управління молодіжної опіки, органів опіки і піклування. Тут можна залучати і засоби масової інформації, і правозахисні організації. Наприклад, звертатися до нас — безоплатної правової допомоги”, — каже правозахисниця.
Читайте також: