Напередодні в підконтрольних громадах Донеччини виявили ще 403 заражених коронавірусом, 9 людей померли. Загалом в Україні знову понад 10,5 тисяч нових хворих. Напередодні нардепи ухвалили бюджет-2021, але запропонованих МОЗом зарплат для медиків там не передбачено.
За даними голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, на ранок 16 грудня в підконтрольних районах області лікарі констатують ще 9 смертей мешканців внаслідок коронавірусної хвороби. Зокрема, 4 померлих мешкали в Краматорській ОТГ, а інші в Покровській, Костянтинівській, Соледарській, Ольгинській і Торецькій громадах.
Кириленко також інформує про 403 нових виявлених хворих, серед яких 19 дітей. Понад половина пацієнтів, які додалися, — з Маріупольської ОТГ (це 220 людей); ще 77 мешканців Краматорської та 38 Слов’янської ОТГ виявилися хворими.
Про загальну кількість хворих від початку пандемії в різних ОТГ області можна дізнатися з інфографіки ДонОДА.
COVID-19 в т.з. “ДНР” (дані бойовиків)
В непідконтрольних районах області напередодні виявили 205 хворих на COVID-19. Дотепер лікуються 3 937 мешканців — від цієї інфекції та 1 651 пацієнт — від пневмонії (з останніх 576 людей потребують додаткового кисню). Окупанти визнають 1 173 померлих з коронавірусною хворобою (в тому числі за останню добу – 13 людей).
Захворюваність в Україні загалом (без даних з тимчасово окупованих територій)
Напередодні COVID-19 лабораторно підтвердили 10 622 громадянам, 264 людини померли. Про це повідомляє міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу, називаючи поточну епідситуацію напруженою, але контрольованою. В МОЗ, за словами міністра, з великою тривогою чекають на святкові дні, бо побоюються спалаху після них.
“10 622 захворілих за минулу добу при понад 12,5 тисячах одужавших. Достатньо високі цифри по госпіталізації (3 242 людини були госпіталізовані за минулу добу), але при цьому кількість виписаних складає 3 473 людини”, — каже міністр МОЗ.
Нардепи проголосували за краще фінансування медицини, але закладеної на 2021 рік суми недостатньо
Очільник МОЗ повідомив: напередодні народні обранці з провладної монобільшості Верховної Ради підтримали бюджет на 2021 рік. Спеціалісти МОЗ пропонували закласти значно вищі суми на зарплати медпрацівникам (а саме 23, 17 та 12 тисяч грн відповідно для лікарів, середнього та молодшого медперсоналу). Але ці суми не увійшли в ухвалений бюджет країни на 2021.
“Так, ми бачимо збільшення фінансування медицини, але воно не означає мінімально достатнього для фінансування системи охорони здоров’я. Отже, ми будемо детально розповідати по всіх тарифах (що буде, а що не буде входити в тариф) — ми будемо чесно про це говорити”, — каже міністр охорони здоров’я України.
Він також нагадав, що Польща скасувала нострифікацію (підтвердження, — ред.) дипломів для медпрацівників з України, які можуть безперешкодно їхати та працювати туди, отримуючи набагато більшу зарплатню.
МОЗ пропонує в законопроєкті прив’язати зарплати медиків до прожиткового мінімуму
Максим Степанов заявив, що подав до Верховної Ради законопроєкт, в якому пропонується “прив’язати” мінімальну зарплату медпрацівників до прожиткового мінімуму.
“Законопроєкт встановлює мінімальну зарплату і закріплює її в законі, яка буде прив’язана до прожиткового мінімуму. Ця практика існує в нашій країні, і це абсолютно нормально. Наприклад, 10 прожиткових мінімумів має складати зарплата лікаря. Сплачувати менше цієї зарплати буде неможливо”, — пояснює запропоновану інновацію міністр МОЗ.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.