Знайшли за добу, покарали за 2 місяці. Псевдомінеру Слов’янського вокзалу винесли вирок

Чоловік у листопаді 2021 року подзвонив до поліції та сказав, що залізничний вокзал замінований. Це не підтвердилося, але роботу вокзалу все одно довелося призупиняти, а людей евакуювати.
Про цю історію журналісти Вільного радіо дізналися з рішення Слов’янського міськрайонного суду Донецької області та пресслужби Краматорського районного управління поліції.
Згідно з судовими документами, 16 листопада 2021 року о 14:13 на лінію “102” подзвонив чоловік, який повідомив, що в приміщенні вокзалу і на прилеглій території закладена вибухівка і готується підрив. На виклик одразу виїхала бригада поліцейських, рятувальників, саперів і кінологів, а також швидка допомога.
Наступного дня поліція Краматорського району відзвітувала, що оперативники карного розшуку вже знайшли сапера. Ним виявився 22-річний житель Слов’янська, який на момент дзвінка був нетверезим. Навіщо саме він так вчинив, ані в поліції, ані в судових документах не повідомили.
Вже на суді хлопець визнав свою провину та розкаявся. Його визнали винним і призначили йому 2 роки тюрми, але відпустили на іспитовий період. Тобто якщо впродовж року він не вчинить інших злочинів, його звільнять від кримінальної відповідальності. Телефон, з якого дзвонив псевдомінер, конфіскували у дохід держави.
Нагадаємо, в березні минулого року набув чинності закон, яким збільшили покарання за “мінування” шкіл, медзакладів та інших критично важливих об’єктів інфраструктури. За фейкову інформацію про замінування такого об’єкту тепер загрожує до 8 років тюрми.
Читайте також:

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
