Напередодні Верховна рада України прийняла Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Журналісти Вільного радіо запитали у кількох чиновників міської ради як вони сприйняли можливе нововведення.
Так, мер Бахмута Олексій Рева готовий перейти на українську мову на офіційних заходах і урочистостях одразу після підписання закону.
“Діана Шароді: На скільки ви оцінюєте власний рівень знання української мови?
Олексій Рева: На трієчку”.
Втім у підлеглих посадовець не сумнівається.
“Діана Шароді: Як очільник Бахмутської міської ради, наскільки можете оцінити знання української своїх підлеглих?
Олексій Рева: Апарат в основному володіє досконало українською мовою”.
Додамо, сесію Бахмутської міської ради Олексій Рева проводить російською мовою, проте все ж більшість чиновників і управлінців вільно спілкуються українською.
Ось, наприклад, голова Управління внутрішньої політики Світлана Кудрявих такої думки: “Звичайно, тільки державною мовою. Коли я доповідаю, а я часто доповідаю на сесії, то тільки державною. І вважаю що всі повинні так спілкуватися. Тому що засідння міської ради — це є невід’ємний орган”, — наголосила Світлана Кудрявих.
Начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко також намагається спілкуватися на роботі українською мовою, і активно її вивчає.
“Діана Шароді: На роботі спілкуєтесь українською?
Андрій Скляренко: Це суміш української і російської мови. На жаль, поки що так. Я намагаюсь вивчати державну мову. У мене є певний досвід, тому що у школі вивчав саме українську. Тому мені трохи легше”.
Знання деяких суто українських слів ми перевірили за допомогою бліц-опитування.
Нагадаємо, 25 квітня парламент ухвалив Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Закон має врегулювати застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя.
Читайте також: