image

“Знаю на трієчку”: коли чиновники Бахмута говоритимуть українською

|
26 Квітня 2019

Напередодні Верховна рада України прийняла Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Журналісти Вільного радіо запитали у кількох чиновників міської ради як вони сприйняли можливе нововведення.

 

Так, мер Бахмута Олексій Рева готовий перейти на українську мову на офіційних заходах і урочистостях одразу після підписання закону.

“Діана Шароді: На скільки ви оцінюєте власний рівень знання української мови?

Олексій Рева: На трієчку”.

Втім у підлеглих посадовець не сумнівається.

“Діана Шароді: Як очільник Бахмутської міської ради, наскільки можете оцінити знання української своїх підлеглих?

Олексій Рева: Апарат в основному володіє досконало українською мовою”.

Додамо, сесію Бахмутської міської ради Олексій Рева проводить російською мовою, проте все ж більшість чиновників і управлінців вільно спілкуються українською.

Ось, наприклад, голова Управління внутрішньої політики Світлана Кудрявих такої думки: “Звичайно, тільки державною мовою. Коли я доповідаю, а я часто доповідаю на сесії, то тільки державною. І вважаю що всі повинні так спілкуватися. Тому що засідння міської ради — це є невід’ємний орган”, — наголосила Світлана Кудрявих.

Начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко також намагається спілкуватися на роботі українською мовою, і активно її вивчає.

“Діана Шароді: На роботі спілкуєтесь українською?

Андрій Скляренко: Це суміш української і російської мови. На жаль, поки що так. Я намагаюсь вивчати державну мову. У мене є певний досвід, тому що у школі вивчав саме українську. Тому мені трохи легше”.

Знання деяких суто українських слів ми перевірили за допомогою бліц-опитування.

https://youtu.be/utAAOeConsI

Нагадаємо, 25 квітня парламент ухвалив Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Закон має врегулювати застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: