Знищені Кременчуцький НПЗ та нафтобази спричинили нестачу пального в Україні. Проблему вирішують
Фото: gordonua.com

За 3 тижні окупанти знищили Кременчуцький нафтопереробний завод та низку великих нафтобаз по Україні. Через це на заправках в окремих регіонах країни бракує пального. Це питання обіцяють розв’язати впродовж тижня.

Про це повідомляє міністерка економіки України Юлія Свириденко на своїй сторінці у Facebook. 

“На поточному тижні (з 25 квітня, — ред.) утворився тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України. Це відбулося внаслідок того, що протягом останніх трьох тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливній інфраструктурі України. Зокрема, знищений Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального”, — пише Юлія Свириденко.

У такий спосіб Росія намагається створити  штучний дефіцит пального, щоб зупинити економіку України, стверджує міністерка.

Та за словами Юлії Свириденко, вже найближчими днями ситуація з пальним має покращитись.  

“Уряд з початку війни через Міненерго та Мінекономіки щоденно співпрацює з операторами ринку для забезпечення населення і підприємств нафтопродуктами. Впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання їх завезення на територію України”, — пояснює міністерка.

Вона попереджає, що ціни на нафтопродукти трохи зростуть, бо через війну пальне доставляють кількома видами транспорту складнішими маршрутами.

Додамо, наразі в усіх містах Донбасу на АЗС стоять черги. Без проблем заправитися можна хіба що в сусідніх областях. Тому медикам, рятувальникам, пожежникам та автобусам евакуації бензин купують місцеві ради, а прості водії можуть отримати лише до 20 літрів пального на машину. Наприклад, у Бахмуті на заправках, де є бензин, літр пального коштує 50 гривень.

Нагадаємо, раніше уряд ухвалив низку рішень, які мають суттєво стримати ціни на пальне в Україні. Зокрема, з 18 березня скасували акциз та зменшили ПДВ з 20% до 7%.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...