Підтримати
ведмідь врятований з Ямполя
Фото: Facebook/ UAnimals

5 жовтня зоозахисники вивезли з розгромленого контактного зоопарку Лиманщини ведмедя. Контужену дику тварину знайшли у напівзруйнованому вольєрі українські військові, викликали фахівців та до їхнього приїзду піклувалися про чотирилапого. Ведмедя тепер звуть “Ямпіль”. 

 

Про порятунок тварини спільно із зоозахисною організацією UAnimals та військовими ЗСУ Вільному радіо розповідає очільниця “Центру порятунку диких тварин” Наталя Попова.

“Ми тільки привезли його на місце сьогодні (6 жовтня, — ред.) о 4-й ранку. Він у важкому стані, контужений: снаряд прилетів просто в будівлю, у менш ніж двох метрах стіна розбита. Зазвичай ведмеді важко переносять таку путь та приїжджають дуже виснажені. А цей за години подорожі “відійшов”, відпочив й сам вийшов з машини! Як наче в тій дорозі побував місяць на курорті. Тож уявіть, що він пережив. Ми були шоковані”, —  розповідає зоозахисниця. 

ведмідь врятований у Ямполі
Ведмідя, врятованого на Лиманщині, назвали Ямполем. Фото: Facebook/ UAnimals


Під Лиманом у ведмедя не було ніякої реакції на одне вухо, й він взагалі мало на що реагував. Тож рятувальники думали, що й не довезуть тварину.

“Він не хотів рухатись з місця, я взагалі злякалася, що він паралізований. Але у тій ситуації не було часу роздивлятися, що з ним не так. Забрали його, аби розбиратись вже на місці. Подзвонили лікарям, щоб зустрічали”,  —  розповідає жінка.

Зоозахисників через волонтерів викликали військові, які звільнили Лиманщину. Вони знайшли ведмедя у будівлі, підгодовували його чим могли та давали воду, щоб тварина протрималася ще до приїзду фахівців. 

“Вони проінструктували як нам поводитись на випадок обстрілів, куди, як падати й що робити по команді. Й провезли нас на місце більш-менш безпечною дорогою. Ми були у бронежилетах. Вони й готові були скинутись грошима на пальне (але всі витрати взяла на себе UAnimals), й допомагали вантажити ведмедя. Це ще реальний “передок”, тому працювали швидко. Назвали ведмедя Ямполем, за містом, куди ми по нього заїжджали. Він не дуже старий”, — згадує Наталя Попова.

ведмідь врятований у Ямполі біля Лиману
Ведмідю дали наркоз, аби він заснув. Це необхідно для перевантаження тварини у машину зоозахисників. Фото: Facebook/UAnimals


Вона ще не впевнена самець це чи ні — на це поки не мали часу. Зараз ведмідь має окріпнути. 

“Попередня домовленість була з притулком для ведмедів “Арден” у Хмельницькій області, що вони готові його прийняти. Але може й бути, що ми його відправимо до Європи. Маю надію на його відновлення та нормальне подальше життя  —  я ж для цього й ризикую життям”, — розповідає про плани Наталя Попова.

Цей ведмідь  — ймовірно з контактного зоопарку у Ямполі

Наталя Попова каже, що забирали ведмедя у районі Ямполя. 

“Там усі вольєри лежать, розгромлено все, окрім цього з ведмедем. Це 100% якийсь приватний звіринець (навіть зоопарком його не назву)”,  —  описує побачене там жінка.  

У тій місцевості до повномасштабного вторгнення РФ було щонайменше два місця, де утримували дикий тварин. Це еко-стежка “Лісове намисто” Лиманського лісництва та страусина ферма з контактним зоопарком у Ямполі.

Відомо, що обидва рекреаційних об’єкти, які були дуже популярними серед українців, зруйновані росіянами

В коментарі Вільному радіо директор Лиманського лісгоспу Олексій Приходько каже: у “Лісовому намисті” ведмедів не тримали. 

“Це ведмідь з контактного зоопарку та страусиної ферми у Ямполі. Бо я знаю, де цей ведмідь був. У нас ведмедів не було”, — каже очільник лісгоспу.

контактний зоопарк у Ямполі
Так виглядав контактний зоопарк у Ямполі до відкритого вторгнення РФ. Фото: www.greentour.dn.ua
контактний зоопарк у Ямполі
Rонтактний зоопарк у Ямполі до відкритого вторгнення РФ. Фото: www.greentour.dn.ua


Отримати коментар від представників ферми нам наразі не вдалося, та за можливості почути їхню позицію  ми оновимо матеріал. 

“Таким звіринцям не місце в Україні”

Наталя Попова, яка постійно, ризикуючи життям, приїздить у “гарячі точки” України рятувати тварин, впевнена: таким зоопаркам не місце в Україні. 

“[Я за те] взагалі щоб не було! Тримати таких звірів, тим більш у таких неналежних умовах, не є нормально. Там і без війни жахливі умови”,  —  каже зоозахисниця.

Олексій Приходько теж згодний з цим. 

“Ведмідь  — це тварина, яка потребує кропіткого та професійного догляду, якщо її тримають у неволі. Я противник того, щоб ведмедів тримали у неволі. Добре, що його забрали, бо він загинув би однозначно”,  —  додає очільник лісгоспу. 

Він вважає, що коли Лиманщину деокупують, навряд чи у Лиманському лісництві триматимуть екзотичних чи диких тварин. 

“Мабуть, будуть якісь більш-менш прості [для утримання в неволі] тварини  —  кози, коні та інші свійські тварини. А великих тварин, які потребують професійного догляду, специфічних, мабуть, вже не буде”,  —  міркує Олексій Приходько.

У вересні UAnimals разом з Наталею Поповою врятували ще одного ведмедя — з обстрілюваного російською армією Бахмута. Тварину залишили власники приватного подвір’я у замкненому вольєрі, без їжі та води. Ведмедя теж знайшли українські оборонці міста, тварину назвали Бахмутом. 

Читайте також:


Завантажити ще...