В Костянтинівці за день пошкодили понад 28 будинків, а на Луганщині окупанти зруйнували останню потужну електростанцію. Про те, як пройшов 84-й день російсько-української війни — у нашому відео-підсумку.
“Сідай, розкажу”. Новини Донеччини за 18.05
Сьогодні лише за першу половину дня окупанти гатили по 8 населених пунктах Донеччини. Про це повідомляє очільник Донецької області Павло Кириленко. Двічі намагалися штурмувати Авдіївку. Так, вночі загарбники там фосфорними боєприпасами обстріляли школу №1, яка повністю згоріла. Також пошкодили три житлові будинки, втім поранених вдалося уникнути.
Загарбники чотири рази скидали авіабомби по Новомихайлівці, де продовжують жити ще 50 мирних людей. Очеретине та Новобахмутівку теж обстріляли. Голова Очеретинської громади Микола Коваленко розповів, що у місті зруйнували 3 будинки та перебили електромережу. Гатили і по Великій Новосілці та ще двох селах громади, але звідси ще немає точної інформації щодо постраждалих та пошкоджень.
Під обстріл потрапила і Костянтинівка. Тут інтервенти зруйнували будівлю колишньої школи №7, і пошкодили Центр дитячої та юнацької творчості. Та у коментарі Вільному радіо очільник Костянтинівської військової адміністрації Олексій Рослов зазначив, що найбільші пошкодження отримали саме житлові квартали, зокрема 28 будинків, з яких 2 — знищені вщент.
Кілька разів обстрілювали цього дня Бахмутську громаду. Станом на 19 годину поліція не фіксувала поранених цивільних мешканців та не до всіх об’єктів була можливість доїхати. Про це повідомив речник Бахмутського відділу поліції Павло Дяченко в коментарі Вільному радіо.
Вся Луганщина залишилась без світла і надовго. 18 травня біля Лисичанська знеструмили останню велику підстанцію. В неї влучили російські військові, полагодити її під час боїв на території регіону неможливо. Про це повідомляє керівник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Уточню, під контролем українських захисників наразі перебуває близько 10% територій Луганської області. Окупанти масовано обстрілюють більшість населених пунктів там, тому з людьми у багатьох районах немає зв’язку.
Під завалами зруйнованого житлового будинку у Бахмуті знайшли тіла ще трьох мешканців — чоловіка, жінки та дитини. Панельне планування будинку ускладнює процес розбору завалів, тож рятувальна операція триває. Про це Вільному радіо повідомив речник Головного управління ДСНС у Бахмуті Станіслав Балдін. За приблизними підрахунками станом на вчора, під завалами залишалися від 3 до 5 людей.
Воєнний стан в Україні може тривати ще 90 днів — до 23 серпня. Відповідний указ президента направили на розгляд комітету Верховної Ради. Воєнний стан передбачає низку обмежень, серед яких введення комендантської години, встановлення особливого режиму в’їзду та виїзду, обмеження пересування тощо.
З першого дня відкритого вторгнення росіян 29-річний мешканець Ковеля Петро Кислянка, що на Волинщині, разом з друзями допомагає мирним українцям, які наразі опинилися під обстрілами. Волонтери від помісної церкви “Благовістя” не шкодують ні здоров’я, ні коштів, ні особистого часу. Заради життя незнайомих людей вони ризикують своїм. Як звернутись до волонтерів, які вивозять з Сіверської громади і з інших навіть під обстрілами — розповідаємо в матеріалі.
З “Азовсталі” вийшли сумарно 959 військових, з яких 80 — поранені. Про це заявляє пресслужба російського Міноборони. 16 травня почався вивід українських військовослужбовців з території “Азовсталі”. 18 травня російське відомство показало кадри з лікарні у Новоазовську, де тримають поранених українських військових. На опублікованих відео захисники кажуть, що до них нормально ставляться, годують та надають необхідну медичну допомогу. Та варто врахувати, що отримати такі свідчення могли і під тиском.
17 травня Кабінет міністрів України вніс доповнення до переліку категорій українців, які мають право на виплати від міжнародних організацій ООН, ЮНІСЕФ та Червоного Хреста. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зазначає, такі виплати отримували лише переселенці, але тепер допомогу зможуть отримати й люди з деокупованих територій, з населених пунктів, які перебувають у зоні активних бойових дій, а також громадяни на тимчасово окупованій території.
18 травня Україна вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. У цей день 78 років тому НКВС розпочали примусову депортацію кримських татар з Кримського півострова на схід СРСР. З власних осель виселили та вивезли близько 200 тисяч людей.
Дивіться пряму трансляцію в Youtube та на нашій сторінці у Facebook, слухайте на хвилях 91.5 або 106 FM в залежності від вашої громади на Донеччині, в додатку або на сайті Вільного радіо, і дізнавайтеся про основні події країни та регіону.