Українські військовослужбовці опублікували у соцмережах нові відео та фото з Бахмута. Однак на деяких з них є вцілілі будівлі, про руйнування яких було відомо раніше. А одне з відео зняли у районі, який фіксували як окупований росіянами. Ми проаналізували, що кажуть про ситуацію в місті посадовці на 22 травня та що відомо про бої на цьому напрямку.
За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, станом на 22 травня за Бахмут тривають бої. ЗСУ контролюють певні об‘єкти та приватний сектор у районі “Літака” та борються за висоти на флангах — у північних та південних околицях міста. Водночас, доповнює посадовиця, росіяни проводять “зачистки” у районах Бахмута, які вони взяли під контроль, та стягують додаткові сили в місто.
У оновленому станом на 22 травня переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих від Міністерства реінтеграції дата завершення бойових дій в Бахмуті не внесена, тобто вони офіційно тривають (як і в селі Іванівське та Хромове).
Українські військові публікують відео, та стверджують що вони перебувають у Бахмуті. Ось ці кадри 21 травня оприлюднили на сторінці 8-го полку спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича. Відео, як запевняють військові, зняли “сьогодні”, тобто 21 травня.
Відео: Facebook/8 полк спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича
На кадрах можна побачити номер будинку, повз який йдуть українські військові.
Це ось цей двір по вулиці Ювілейній у Бахмуті. На кадрах українські військові йдуть у бік магазину “АЗОВ”. Це — найбільший рибний магазин у західній частині міста. Втім, за даними мапи DeepState, вже 20 травня Ювілейну окупували росіяни.
Архівні фото Бахмута 21 травня опублікували й на сторінці 93-ї бригади “Холодний Яр”. Тут дату не вказали, але деякі українські медіа сприйняли кадри за свіжі.
Водночас принаймні на деяких з цих фото є споруди, про руйнування яких було відомо раніше.
На одній зі світлин від ЗСУ — палаючий Благовіщенський храм у Бахмуті.
Ми розповідали про цей храм — нині він зруйнований вщент. 8 травня у мережі з’явилося відео, де видно, що від будівлі залишились лише дзвіниця та прибудови.
На цьому ж фото від ЗСУ є й один з будинків в Бахмуті. На світлині він ще стоїть.
Однак насправді — від будинку залишилася лише купа цегли. Відео із доказами руйнування опублікували у соцмережах 16 травня.
Ще на одному з фото від військовослужбовців 93-ї бригади — Восьмий ставок у Бахмуті. Вода виблискує під променями сонця.
Ми розповідали про Восьмий ставок у Бахмуті. На супутникових знімках Maxar Technologies (їх опублікували 15 травня, а дата зйомки невідома) видно — озеро спорожніло. Тож і це фото зробили значно раніше.
Нагадаємо, 21 травня деякі закордонні ЗМІ повідомляли, що Володимир Зеленський нібито підтвердив, що Україна не контролює Бахмут. “На сьогоднішній день Бахмут тільки в наших серцях”,. — сказав президент під час саміту G7. В пресслужбі Зеленського заявили, що журналісти невірно трактували інформацію, а цитата стосувалася того, що місто вщент зруйнували росіяни. За підрахунками місцевої влади, у Бахмутській громаді вціліли менш ніж 20% будинків.