ЗСУ створюють єдину службу супроводу родин поранених, загиблих та зниклих безвісти військових: що відомо
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський затвердив концепцію соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей. Для цього розгорнуть спеціальні підрозділи в складі вже діючих штатних структур.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
“Головна мета створення такої системи — піклування про родини військовослужбовців та їх загальне інформування, супровід поранених у закладах охорони здоров’я, координація та зв’язок із сім’ями полонених, зниклих безвісти та загиблих”, — йдеться у повідомлені відомства.
Підрозділи служби соціального супроводу розгорнуть у складі вже наявних структур цивільно-військового співробітництва ЗСУ. Першочергово їх комплектуватимуть із військових, яких звільнили з полону та тими, хто через поранення чи стан здоров’я не може брати участь у бойових діях.
“Рішення про створення служб соціального супроводу підтримують в бойових бригадах, бо воно спрямоване на простого військовослужбовця. Як неодноразово наголошувалося керівництвом ЗС України та Генеральним штабом, головна наша цінність — це люди”, — кажуть військові.
Наразі міністр оборони Рустем Умєров та головнокомандувач Олександр Сирський видали директиву, аби служби патронації невдовзі стали штатними підрозділами у ЗСУ. За словами Генштабу, це “виведе підтримку військовослужбовців та їхніх сімей на новий якісний рівень”.
Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони підтримав законопроєкт, який забороняє мобілізацію чоловіків віком від 18 до 25 років. Крім того, у документі передбачили право на звільнення для тих, кого встигли призвати на військову службу.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.