Рівно 15 років тому, 10 жовтня 2003 року містян сколихнули кілька вибухів величезної сили. Стовпи диму, виття сирен та жодного цілого вікна у будинках та багатоповерхівках — саме такий вигляд мав тодішній Артемівськ.

Тоді на складах боєприпасів розпочалася пожежа. Там знаходилося понад 30 тисяч снарядів до системи “Град”, 46 вагонів боєприпасів до стрілецької зброї, гранати, мінометні та танкові снаряди. Це все горіло і вибухало, в повітря злетіло 10 із 17 сховищ.

До гасіння залучили кілька десятків рятувальних машин і пожежний танк.

За повідомленням тодішнього керівника МНС міста, Сергія Фісуна, жертв дивом вдалося уникнути. Осколкові поранення середньої тяжкості отримали дві людини.

В ЗМІ збереглися численні розповіді очевидців вибухів.

Від вибухів, які було чутно кілька днів, постраждали 2 людей: дівчина-учениця ПТУ та помічник начальника інженерної служби 52-ї механізованої бригади Дмитро Гончаренко. Перша отримала серйозне поранення від уламків, другий – контузію.

Уламків снарядів летіло в різні боки багато. У когось снаряд застряг в балконі та … «пищав». У когось, пробивши дах, «оселився» у ванній. А бабусі, які сиділи на лавці біля під’їзду будинку (в чотирьох кілометрах від складів), навіть не зрозуміли, що це за «залізний стовп», перелетівши через п’ятиповерхівку, вріс в клумбу – два метри від лавки, описували вигляд міста в 2003 році.

Ліквідація наслідків вибухів тривала не один місяць.

Винними в трагедії визнали 5х людей: 4 військових і 1 цивільного.

За словами керівника прес-служби Генпрокуратури Сергія Руденка, до відповідальності притягнули виконуючого обов’язки командира військової частини А-0621, на території якої сталися вибухи, майора Бевза, прапорщиків Ботнера, Петрака, Гетьманського, а також цивільну особу – зварювальника.

Як встановило слідство, вищевказані особи протягом певного часу на території складів розбирали снаряди, а потім продавали їх на металобрухт. Заробили так понад 5 тис. грн. Однак при черговому розпилі боєприпасів, через газозварювальні роботи на території, і розпочалися вибухи. За оцінками спеціалістів, в результаті трагедії держава втратила 38 млн. грн.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.