Поки що на Донбасі повноцінно працює лише пішохідний пункт пропуску “Станиця Луганська”. На Донеччині ж перетнути лінію розмежування можна лише після окремого дозволу командувача ООС та підтвердження бойовиків. Однак у п’ятницю там на один день відкриється гуманітарний коридор між “Новотроїцьким” та “Оленівкою”.
КПВВ “Станиця Луганська” відкривається о 07:00, а зачиняється о 20:00. У такому режимі пункт функціонує щодня. Звертаємо увагу, що дзеркальний блокпост бойовиків припиняє роботу на 2 години раніше – о 18:00.
Про поточну ситуацію на цьому пункті пропуску Вільному радіо повідомив пресофіцер Держприкордонслужби Ігор Лизогуб.
“Станом на 10 годину на контрольовану територію прослідували 416 людей, на тимчасово окуповану – 357. Вчора (19 серпня, – ред.) були такі цифри: на контрольовану територію пройшли 1499 людей, а на окуповану – 1356”, – інформує речник прикордонників.
Пункт пропуску “Новотроїцьке” на Донеччині працює щодня, але фактично він відчиняється лише у понеділок і п’ятницю. У ці дні бойовики розблоковують рух через дзеркальний блокпост “Оленівка”. Отже, наступного разу цей “коридор” запрацює вже завтра.
Українські прикордонники пропускають людей через КПВВ “Новотроїцьке” щоденно з 07:00 до 20:00. Суміжний блокпост окупантів працюватиме з 9:00 до 18:00.
КПВВ “Мар’їнка”, “Майорське” та “Гнутове” досі залишаються заблокованими. Тому тут перетнути лінію розмежування можна лише після окремого розпорядження командувача ООС та підтвердження бойовиків.
Нагадаємо, після перетину лінії розмежування людина має відправитись на двотижневу самоізоляцію. На підконтрольній українській владі території це можна зробити за допомогою мобільного додатку “Дій вдома” за адресою, яку вказує людина. Якщо ж самоізолюватись немає де (або ж немає смартфона для становлення додатку), можна поїхати в обсервацію до визначеного урядом закладу. В Донецькій області такий знаходиться в смт Гостре під Селидовим. Перебування та харчування там безкоштовне. Також там одразу роблять ПЛР-тест, і якщо результат буде негативним, самоізоляцію можна припинити.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.