Напередодні тут пройшли загалом понад півтори тисячі людей в обох напрямках.
За даними штабу Операції Об’єднаних сил, у п’ятницю 4 червня в бік тимчасово окупованої Луганщини пройшли 812 людей, а у зворотньому напрямку — 720.
Там, як і кожного робочого дня, чергували представники благодійного фонду “Право на захист”. В коментарі Свободному радіо вони розповіли, що до них по допомогу звернулися 35 людей, яким не вдалося самостійно розібратися з додатком “Вдома”. Збоїв у роботі сервісу не було.
Знадобилася також допомога від правозахисників і в оформленні електронних перепусток від СБУ. Нею скористалися 11 людей. Одним з них був чоловік з дитиною, яка має інвалідність. Чоловік має прописку на непідконтрольній території, але фактично мешкає у Миколаївській області. Разом вони їхали для обстеження за місцем прописки. При перетині КПВВ чоловіку відмовили, бо термін дії його електронної перепустки закінчився. Чоловік надав документи, які підтверджували захворювання дитини. Подати нову заявку допомогли правозахисники. Контактна група взяла на розгляд заявку та має оформити електронну перепустку протягом доби.
Безкоштовні швидкі тести упродовж дня зробили 141 людині.
Нагадаємо, пункт пропуску “Станиця Луганська” працює кожного дня за стабільним графіком: з 08:00 до 16:00. Перетнути його можна тільки пішки.
Зазначимо, відповідно до “нових правил”, представники окупаційної влади дозволяють мешканцям непідконтрольної частини Луганщини перетнути лінію зіткнення в обидва боки лише раз на місяць. Ті, хто прописані на підконтрольній території, можуть проїхати лише за списками.
Напередодні людей пропускали й через КПВВ “Новотроїцьке” на Донеччині: представники т.зв. “ДНР” розблоковують рух через підконтрольний їм суміжний блокпост Оленівка лише у пятницю та понеділок. Тобто наступна можливість перетнути тут лінію розмежування буде ймовірно у понеділок, 7 червня. А напередодні, у п’ятницю, тут пройшли у бік тимчасово окупованого Донецька 177 людей, а у бік вільної української території — 208 громадян. Такі дані навів штаб ООС.
Представниця БФ “Право на захист” розповіла Вільному радіо, що людям, які тут перетнули лінію розмежування у бік підконтрольної території, зробили 170 безкоштовних експрес-тестів.
Перед тим, як перетнути лінію розмежування, на смартфон треба встановити державний додаток “Вдома”. Він допомагає контролювати режим самоізоляції. Правозахисники радять перетинати КПВВ із телефонами на ОС Android версії 5.0 і вище. Адже на старіших смартфонах додаток не встановиться. Також нерідко виникають труднощі з iPhone.
4 червня придбати нові пристрої довелося чотирьом людям на КПВВ “Новотроїцьке”. У них з собою були лише кнопкові телефони. Зазначимо, якщо кілька тижнів тому найдешевша модель телефону на пункті пропуску коштувала 2 599 грн, то зараз вже 2 800 грн.
Ще 6 людей поїхали на обсервацію, бо не могли купити нові телефони, а старі не підійшли. Також допомога правозахисників знадобилася 86 людям, які не могли встановити державний додаток “Вдома”.
Зазначимо, цього тижня міністр цифрової трансформації розповів, що для людей на КПВВ можуть скасувати додаток “Вдома”. За словами міністра, державний сервіс для проходження самоізоляції вичерпав себе та більше недоцільний для тих, хто хоче перетнути лінію розмежування. Але питання треба узгоджувати у МОЗ.
Отже, перейти через “Новотроїцьке” можна з 08:00 до 16:00, як і на всіх пунктах пропуску на Донбасі. Представники т.з. “ДНР” випускають з ОРДО лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.
Інші 5 КПВВ вздовж лінії розмежування вже багато місяців залишаються безлюдними через те, що рух гуманітарними коридорами паралізують незаконні збройні формування. Мова про КПВВ “Щастя” й “Золоте” на Луганщині та КПВВ “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” на Донеччині.
Під час перетину пунктів в’їзду-виїзду треба дотримуватись маскового режиму. Аби виявити потенційних заражених на коронавірус, людям на КПВВ міряють температуру. Також серед обов’язкових умов:
Читайте також: