Громадянок України, яких звільнили з полону бойовики ОРДЛО, збираються передавати маршрутом Ростов-на-Дону – Мінськ – Київ. Днем раніше повідомлялося, що літак із заручницями не вилетів, і їхню передачу українській стороні призупинили.
Про відновлення процесу розповіла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова журналістам Радіо Свобода.
“Ми дізналися нову інформацію, її розповсюдили. Наша інформація була правильна. Потім іншу інформацію почали розповсюджувати деякі політики, що нібито (передавати, – ред.) будуть через Майорськ (КПВВ “Майорське”, – ред.), а потім все ж таки відбулося так, як відбулося. Тобто, вони за планами поїхали через Донецьк – Луганськ – Ростов-на-Дону – Мінськ. Потім потрібно, щоб це вирішували уповноважені органи із пропуску”, – повідомила омбудсмен.
Інших деталей про повернення українок додому поки що немає, зазначила Денісова.
Нагадаємо, ще минулого тижня Уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомляла, що бойовики готові звільнити з полону 9 українців. Однак згодом стало відомо, що передавати збираються лише 4 жінок. Їхні імена є в цьому матеріалі. Українок мав зустріти опозиційний проросійський політик Віктор Медведчук та літаком доправити додому.
Тоді ж українська делегація в ТКГ і Міністерство закордонних справ назвали процес звільнення спробою Медведчука спільно з Росією використати полонених у своїх політичних інтересах.
Пізніше голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що процес передачі призупинили – не вилетів літак, на борту якого були звільнені заручниці бойовиків.
Додамо, наприкінці минулого року українська влада намагалася домовитися з Росією про обмін полоненими. Однак тоді Москва відмовилася від обіцяного.
Останній обмін відбувся 16 квітня 2020 року, коли додому повернулися 20 незаконно утримуваних українців. Редакція Вільного радіо зібрала відомості про людей, яких передали українській стороні.
Додамо, наші журналісти поспілкувалися з двома колишніми в’язнями бойовиків – горлівчанами Станіславом Печонкіним та Мариною Чуйковою. Їх звільнили наприкінці 2019 року.
Читайте також: