Почали ще до карантину. Як виш у Бахмуті за гроші ЄС розвиває дистанційну освіту та ремонтує приміщення


image
Фото: Горлівський інститут іноземних мов

Ремонтують гуртожиток, розширюють можливості платформи для дистанційної освіти та планують заходи для школярів. На все це  Горлівський інститут іноземних мов (він зараз знаходиться у Бахмуті) отримав грант від Європейського союзу. Що вже зробили та що ще в планах — Вільному радіо розповіла директорка інституту Євгенія Бєліцька. 


750 тисяч євро інститут отримав у конкурсі “Підтримка ЄС для переміщених навчальних закладів на сході України”. Гроші вирішили витратити на три напрямки. Перший — завершення ремонту гуртожитку на вулиці Чайковського,63, де житимуть 128 студентів і 20 викладачів та співробітників. Будівлю почали ремонтувати коштом Чеської агенції розвитку. Виконали зовнішні роботи, утеплили будівлю, замінили вікна та зовнішні двері. 

“Зараз внутрішні роботи: ремонт мереж водопостачання, електропостачання, підключення опалення, встановлення кухонь, душових кабін, ремонт у кімнатах. Цей ремонт має завершитися у середині 2021 року”, — каже Євгенія Бєліцька. 

Фото: Горлівський інститут іноземних мов

Хоча заявку для участі подавали ще у грудні 2019 році, коли ніхто і передбачити не міг карантин, другим напрямом роботи обрали розбудову дистанційної освіти. Цей напрям у виші ще тоді вважали перспективним. 

“Головне — це розбудова системи дистанційного навчання Moodle. Вона у нас була в такому зародковому стані. Завдяки гранту ми закупили сучасні сервери, комп’ютери, впровадили постійне навчання для наших викладачів по роботі на цій платформі. Ще важливим є покращення умов роботи для адміністративного персоналу та деканатів. Ми придбали меблі і комп’ютери, щоб 25 наших співробітники могли покращити робочі місця. Ми переміщений виш, грошей у нас обмаль, ми спершу придбали меблі і обладнання для кафедр і бібліотеки, а адміністрація залишилась на потім. Тепер умови роботи в кілька разів покращилися“, — пояснює директорка інституту.

Третій напрям, який довелось відкласти через пандемію, це активізація студентського життя у співпраці з громадою. Планували спільні заходи разом із школярами.

“У нас є довгострокова угода з місцевим департаментом освіти про співпрацю. В ній беруть участь і студенти, і викладачі. Там багато напрямків. В рамках цього гранту ми планували провести кілька заходів.  Наприклад на “Дебют першокурсника” запросити школярів. Або ми готували театральні вистави, теж хотіли учнів запросити, тим паче планували вистави робити іноземними мовами і заохотити молодь вивчати мови. Сподіваємось, наступний рік буде більш сприятливим”, — додає Євгенія Бєліцька. 

Фото: Горлівський інститут іноземних мов

Повністю завершити проєкт мають у грудні 2021 року. 

Нагадаємо, у конкурсі “Підтримка ЄС для переміщених навчальних закладів на сході України” виші-переселенці отримали гроші на 9 проєктів (серед них є і спільні, де беруть участь кілька закладів). Зокрема, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка виграв півтора мільйони євро на розвиток власної матеріальної бази та пошук шляхів примирення на Донбасі

Читайте також: 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: