Навчання як шлях до возз’єднання. У виші в Старобільську 3 роки готуватимуться до реінтеграції на сході


image
Фото: пресслужба ЛНУ ім. Шевченка

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка (адміністрація наразі знаходиться у Старобільську) шукає шляхи примирення на Донбасі. Там вчитимуть знаходити спільну мову людей з різними поглядами, проводитимуть тренінги з безконфліктної поведінки. І це тільки частина грантового проєкту, який оцінили у 1,5 млн євро. Що ще у планах — в нашому матеріалі. 


Про проєкт Вільному радіо розповів його керівник, голова вченої ради  Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Віталій Курило. 


Півтора мільйони на пошуки шляхів порозуміння 


“Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру” — це спільний проєкт Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та Луганського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти. Він розрахований на 3 роки. 

Загальна сума фінансування — 1 582 841 євро. Це гроші Євросоюзу. У конкурсі проєктів “Підтримка ЄС для переміщених навчальних закладів на сході України” кілька вишів, які переїхали з окупованої території, отримали 10 мільйонів євро. Найбільший грант виграв університет імені Шевченка. 

“Ми запропонували європейцям свою ідею. Ретельно прописали проєкт, провели соціологічне дослідження настроїв людей. Також були переможці з Донеччини — з Краматорська, Маріуполя”, — згадує Віталій Курило.  

Фото: пресслужба ЛНУ ім. Шевченка

Мета проєкту — створити низку освітньо-психологічних програм для жителів області, а також поліпшити умови для студентів та викладачів університету. 

“Суть у тому, що викладачі спільно зі студентами та вчителями розробили такі програми, щоб якомога більше освітян пройшли навчання та надалі працювали з населенням області. У першу чергу, щодо пошуку “точок дотику” людей з різними поглядами, в перспективі — з людьми з “тієї сторони” (окуповані території, — прим,), коли ми возз’єднаємось. Це передбачає  також наукову роботу, тренінги, семінари. Насамперед це психологія, педагогіка, соціальна педагогіка”, — розповідає керівник проєкту.  


Перші результати і плани 


Наразі в рамках проєкту вже розпочали ремонтні роботи у гуртожитку університету в Рубіжному. Оновлюють і навчальні приміщення, утеплюють будівлю вишу, згодом закуплять комп’ютери та іншу офісну техніку. Також створять мережу з 6 навчальних центрів (Рубіжне, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Кремінна, Лисичанськ, Полтава) та 10 центрів професійного розвитку педагогічних працівників у громадах області (Старобільськ, Кремінна, Лисичанськ, Білокуракине, Сватове, Біловодськ, Троїцьк, Новоайдар, Новопсков, Станиця Луганська). 

Фото: пресслужба ЛНУ ім. Шевченка
Фото: пресслужба ЛНУ ім. Шевченка

Саме на базі університету має з’явитися центр психологічного відновлення та адаптації, лабораторія розвитку творчих навичок, центр розвитку карʼєри, інформаційний центр та центр інклюзивної освіти. Там проводитимуть різноманітні тренінги, жителі області зможуть отримати психологічну допомогу, пройти профорієнтацію чи перенавчання.

“Активних учасників проєкту буде близько 150. Їх ми вже визначили. Це вчителі та студенти-майбутні педагоги. А вони вже будуть працювати з великою кількістю людей — батьками, дітьми”, — додає Віталій Курило.  

Фото: пресслужба ЛНУ ім. Шевченка

Зазначимо, перший і поки єдиний конкурс “Підтримка ЄС для переміщених навчальних закладів на сході України” оголосили наприкінці 2018 року. У 2019-му визначили переможців, реалізовувати проєкти почали у 2020-му. Гроші також отримали:

ГО “Центр розвитку філології” (Бахмут) — 747 112 євро;

Луганський державний медичний університет — 894 297 євро;

Спільний проєкт Інституту вищої освіти НАПН України, Донецького державного університету управління, Луганського національного аграрного університету та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля — 1 486 830 євро;

Спільний проєкт Донецького національного технічного університету та Покровської міської ради — 809 283 євро;

Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського — 810 000 євро:

Спільний проєкт Донецького державного університету управління, Донецького юридичного інституту МВС України та Маріупольської міської ради — 1 280 050 євро;

Луганський державний унiверситет внутрiшнiх справ імені Е.О. Дідоренка — 898 910 євро;

Донбаська національна академія будівництва і архітектури — 879 793 євро. 

Читайте також: 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: