Підтримати
Зображення до посту 7 років війни РФ проти України. Дані, цифри, наслідки (інфографіка)
Фото з відкритих джерел

В українському Міністерстві закордонних справ вважають, що Росія внаслідок своєї агресії назавжди втратила Україну замість того, щоб утримати її у сфері свого впливу. А в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України навели дані: загинули близько 14 тис. людей, 400 тис. стали учасниками бойових дій, мільйони були змушені тікати.

 

“Російська агресія не змогла досягнути своєї стратегічної мети. Москва не утримала Україну у сфері свого впливу. Навпаки, назавжди втратила її. Сьогодні Україна продовжує свій розвиток як європейська держава, яка рухається до членства в ЄС і НАТО. Український народ ніколи не питав, не питає і не питатиме ні в кого дозволу обирати власне майбутнє”, – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

https://www.facebook.com/UkraineMFA/videos/1189523674838854

Очільник МінТОТ Олексій Резніков своєю чергою наголосив, що наслідком вторгнення Росії на українські землі стали десятки тисяч смертей та мільйони постраждалих українців. Чимало людей через бойові дії були змушені покинути домівки та починати життя з нуля на новому місці. Тим часом в окупованих регіонах триває примусова російська паспортизація, покликана обірвати зв’язки тамтешніх мешканців з рештою України.

За словами Резнікова, у війні, яка досі триває на Донбасі, вже загинули близько 14 тисяч українців. Ще 400 тисяч громадян стали учасниками бойових дій.

Внаслідок окупації частини східних регіонів приблизно 3,5 мільйона людей стали переселенцями.

Тих, хто залишились жити на тимчасово непідконтрольних територіях, змушують відмовлятися від українських паспортів. Так, на Донбасі примусову паспортизацію пройшли близько 400 тисяч людей, а в Криму, де видача російських документів є тотальною, – 2,5 мільйона українців.

Оснащення російських військ на Донбасі та в Криму

Наслідки війни Росії на Донбасі

Жертви серед українців внаслідок агресії Росії на Донбасі та в Криму

Наслідки агресії Росії на Донбасі та в Криму з огляду на демографічні показники

Наслідки агресії Росії на Донбасі та в Криму для освіти

Екологічні наслідки російської окупації Донбасу та Криму

Міжнародна реакція на російську агресію на Донбасі та в Криму

Санкції проти Росії внаслідок війни та окупації Криму та Донбасу
Інфографіка: Міністерство закордонних справ України

У школах самопроголошених “республік” потужний упор роблять на “патріотичне” виховання. Предмети, пов’язані з Україною, викреслили з навчальної програми.

А в “ДНР” є обов’язковий предмет, який називається “Урок громадянськості та духовності Донбасу”. Його проводять раз на тиждень. На заняттях розповідають про так звану “Донецьку республіку” та Донецьк зокрема. При цьому деякі діти, які пішли у перший клас вже у самопроголошеній республіці, не знають, що Донецьк не завжди був у статусі “столиці”.

Нагадаємо, за підрахунками Агентства ООН у справах біженців в Україні, в жовтні минулого року на тимчасово окупованих територіях жили близько 60 тисяч дітей без українського свідоцтва про народження. Як отримати документ, якщо дитина народилася в ОРДЛО, читайте в цьому матеріалі.

Також ми писали про те, які права російський паспорт дає підліткам з тимчасово окупованих територій та чого позбавляє.

Додамо, російські найманці досі продовжують обстрілювати українські житлові квартали. Так, вранці 20 лютого під вогнем великокаліберних мінометів опинилися будинки мешканців Південного.

Читайте також:


Завантажити ще...