Підтримати
Абітурієнтів з ОРДЛО пропонують приймати у всіх українських вишах без ЗНО
Фото з відкритих джерел

У Верховну Раду подали законопроєкт, відповідно до якого вступники з тимчасово окупованих територій зможуть подати документи до всіх українських вишів без складання ЗНО.  Це ініціатива президента, а профільний міністр про норму вже говорить фактично як про вирішене питання.

 

Як розповіла тимчасово виконуюча обов’язки міністра освіти України Любомира Мандзій, раніше абітурієнти з окупованого Донбасу могли вступити без ЗНО лише до означеного переліку з понад 100 закладів вищої освіти. Зараз пропонується вийти за межі цього списку та дати вступникам можливість подати документи до будь-якого вишу України. Це стало б в пригоді вже цього року, адже перше ЗНО відбудеться 25 червня, а перетнути КПВВ досі проблематично.

“Освітні центри “Крим – Україна” та “Донбас – Україна” працюватимуть у кожному закладі вищої освіти. Тому вступникам з тимчасово окупованих територій, які не зможуть приїхати на Зовнішнє незалежне оцінювання через заблоковані пункти пропуску, зможуть потрапити в омріяний університет України”, – говорить урядовиця.

Вступник з непідконтрольної території, який не зміг потрапити на ЗНО, має приїхати до освітнього центру на базі будь-якого вишу. Там йому запропонують заповнити освітню декларацію, скласти іспит з історії України та української мови, а також вступний іспит. Після цього абітурієнт отримає свій вступний бал, з яким може подавати документи на навчання. Вступна кампанія триватиме до 20 серпня.

Задля безпеки імена вступників з ОРДЛО та Криму у списках рекомендованих до зарахування, рейтингових списках та наказах про зарахування будуть шифрувати.

Навчання для таких абітурієнтів хочуть зробити безкоштовним. У кожному виші діятимуть квоти в обсязі 20% від держзамовлення. Ті, хто прибув з непідконтрольної території без сертифіката ЗНО, конкуруватимуть в межах цієї квоти. Раніше такі правила діяли лише для вступників з анексованого Криму та Севастополя.

“Цей законопроєкт поданий як невідкладний, зважаючи на важливість цього питання. Сподіваємось, на наступному тижні Верховна Рада України прийме цей законопроєкт, проголосує його, він набуде статусу закону, й діти з окупованих територій будуть мати можливість вступити до всіх закладів вищої освіти України”, – резюмує Любомира Мандзій.

Читайте також:


Завантажити ще...