Абітурієнтів з ОРДЛО прийматимуть у всі українські виші без ЗНО


image
Перевірка температури у учасника ЗНО-2020, Бахмут. Фото: Управління освіти Бахмутської міської ради

Вступники з тимчасово окупованих територій можуть звернутися до освітнього центру “Донбас-Україна” та подати документи до будь-якого вишу України. Для них передбачили окрему квоту. 

 

Відповідні зміни до закону “Про вищу освіту” народні депутати підтримали 3 липня. 

Зазначимо, раніше абітурієнти з окупованого Донбасу могли вступити без ЗНО до більш як 100 обраних закладів вищої освіти. Тепер можна вийти за межі цього списку. 

“Освітні центри “Крим – Україна” та “Донбас – Україна” працюватимуть у кожному закладі вищої освіти. Тому вступникам з тимчасово окупованих територій, які не зможуть приїхати на Зовнішнє незалежне оцінювання через заблоковані пункти пропуску, зможуть потрапити в омріяний університет України”, – розповідала раніше в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

Вступник з непідконтрольної території, який не зміг потрапити на ЗНО, має приїхати до освітнього центру на базі будь-якого вишу. Там йому запропонують заповнити освітню декларацію, скласти іспит з історії України та української мови, а також вступний іспит. Після цього абітурієнт отримає свій вступний бал, з яким може подавати документи на навчання. Вступна кампанія триватиме до 20 серпня.

Задля безпеки імена вступників з ОРДЛО та Криму у списках рекомендованих до зарахування, рейтингових списках та наказах про зарахування будуть шифрувати.

Навчання для таких абітурієнтів буде безкоштовним. У кожному виші діятимуть квоти 20% від держзамовлення. Ті, хто прибув з непідконтрольної території без сертифіката ЗНО, конкуруватимуть в межах цієї квоти. Раніше такі правила діяли лише для вступників з анексованого Криму та Севастополя.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: