Адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 липня


image
Фото з відкритих джерел

Уряд продовжив дію адаптивного карантину. Він триватиме щонайменше до кінця липня. Крім того, деякі епідемічні показники, яким мають відповідати регіони, стануть жорсткішими. До них хочуть додати ще один критерій.

 

Таке рішення ухвалили на засіданні Кабміну в середу 17 червня.

У МОЗ розробили нові критерії епідситуації в регіонах. Їх впровадять вже незабаром. Вони будуть наступними:

  • Кількість хворих на COVID-19 не має перевищувати 11 на 100 тисяч населення. До цього їх могло бути на одного більше;
  • Протягом тижня в області необхідно проводити щонайменше 24 лабораторних тестування на 100 тисяч  населення. У порівнянні з минулими показниками це число збільшилося вдвічі;
  • Критерій з навантаження ліжок у лікарнях не змінився – в області мають бути заповнені не більш ніж половина від загального обсягу місць, визначених для хворих з COVID-19.

Крім того, планують додати новий критерій – динаміку зростання випадків зараження коронавірусом. Їх має бути не більше 8 на 100 тисяч мешканців області за тиждень.

Передбачається, що в областях, які не відповідатимуть показникам із захворюваності, будуть впроваджувати посилення карантину. Раніше ж такі області просто не переходили до наступного етапу пом’якшень.

Тепер, якщо в регіоні погіршиться епідситуація, там можуть заборонити зокрема:

  • проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
  • роботу готелів та аналогічних закладів;
  • рух усіх видів пасажирського транспорту;
  • відвідування дитсадків;
  • діяльність культурних закладів, спортзалів та фітнес-центрів;
  • роботу кафе й ресторанів.

Як і раніше, в громадських приміщеннях та транспорті не можна з’являтися без вдягнутої маски або респіратора. А в транспорті дозволяють перевозити стільки пасажирів, скільки передбачено місць для сидіння.

Нагадаємо, через коронавірус 12 березня на всій території України оголосили карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей. 6 квітня Кабмін посилив карантинні обмеження.

З 11 травня почали діяти деякі пом’якшення, а 13 травня Уряд дозволив збиратись в групи до 8 людей. Крім того, влітку українцям дозволять купатися на морі та в річках. Щоправда, МОЗ заявили, що морська вода вбиває інфекцію, а Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що це не доведено.

22 травня в Україні запустили адаптивний карантин. Згідно з правилами, обмеження поступово знімають в тих регіонах, де ситуація з захворюваністю відповідає певним показникам.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: