Мистецький фонд “Ізоляція” представив проєкт “Соледар. Солона історія”. Українські активісти у співпраці з краєзнавцями дослідили історію створення та розвитку міста, яке колись було туристичним “магнітом” Донеччини. Ці факти об’єднали на інтерактивному сайті. Як його переглянути та чому в активістів виникла така ідея — розповідаємо далі.
Про проєкт “Соледар. Солона історія” Вільне радіо дізналося з трансляції фонду “Ізоляція”.
Через багатомісячні спроби захопити місто у 2022-му та окупацію у 2023 році у медіаполі України значно побільшало публікацій про Соледар. Але чимало фактів про це місто були викривленими або ж взагалі неправдивими. Тож активісти вирішили це виправити.
“Виникла ідея створити таку хронологію міста, де у зручній формі можна подивитися, як розвивалося місто: від перших хуторів, перших сіл, об’єднання у робітничі селища. [Сайт] наповнений цікавими фактами та ключовими моментами з історії розвитку Соледара”, — зазначив краєзнавець Михайло Кулішов.
Влітку 2020-го фонд оголосив про повернення на Донеччину. Місцем “заземлення” обрали Соледар. Та з початком повномасштабного вторгнення команді знову довелося переїжджати.
За словами краєзнавця, невеликі населені пункти в Україні майже не досліджують. Це стало ще одним поштовхом, аби зберегти історію нині захопленого Соледара.
В інтерактивній формі на сайті активісти проєкту розповіли, зокрема, як маленькі села обʼєдналися в місто Соледар. А також:
Цей проєкт активістам допомогли втілили фонд “Ізоляція” та New Democracy Fund, який підтримує Данський культурний інститут.
Переглянути сайт із історією Соледара можна за цим посиланням.
Раніше ми розповідали, як активісти Донеччини створили книгу про“солону” історію сходу України.