Аптечки в потягах Донбасу. Що є у провідників, якщо стало погано в потязі (Перелік)


image
Фото: з відкритих джерел

Згідно з Законом про залізничний транспорт в кожному вагоні електричок та пасажирських потягів по всій країні має бути аптечка. Журналісти Вільного радіо дізнались скільки таких аптечок в Донецькій і Луганській областях, скільки вони коштують, та які препарати мають там бути.

 

Згідно з правилами перевезень, на кожний склад потяга має бути 4 аптечки. В головному управлінні “Укрзалізниці” журналістам Вільного радіо у відповіді на інформаційний запит повідомили, що у 2018 році в електрички “Донецької залізниці” закупили 395 аптечок, а у 2019 році 245. Ще 182 планують купити до кінця року.

Похожее изображение

Журналісти Вільного радіо знайшли 2 тендери в цьому році на закупівлю аптечок. В сумі “Донецька залізниця” купила 1853 універсальні медичні аптечки. Купували в одного постачальника, київської фірми ТОВ “ФАРММЕДАЛЬЯНС”. 1313 аптечок купили по 297 гривень, ще 540 по 300 гривень.

Для прикладу, ми знайшли як купували аптечки в інших регіонах. Так, в регіональній філії “Придніпровська залізниця” знайшли постачальника, який продав аптечки за ціною в два рази нижче — 150 гривень за аптечку. Однак, в них різні компоненти.

Що обов’язково входить в сумку обох залізниць.

Аптечки в потягах Донбасу. Що є у провідників, якщо стало погано в потязі (Перелік)

 

В якому випадку пасажири можуть звернутись до провідника потягу? 

Згідно з інструкцією провідника пасажирських вагонів № ЦЛ-0038, залізничники зобов’язані проходити курси з надання першої медичної допомоги. Вони мають знати що знаходиться в аптечці, та як надати першу домедичну допомогу пасажирам в різних ситуаціях.

Аптечки в потягах Донбасу. Що є у провідників, якщо стало погано в потязі (Перелік)

Так, у 2017 році бригада провідників пасажирського потягу Київ-Маріуполь приймали пологи. А в січні того ж року пологи приймали навіть в електричці.

Гарна звістка до свята:) Сьогодні у потязі Київ-Маріуполь народилася дівчинка! Провідники поїзда № 83/84 надали…

Gepostet von Войцех Балчун am Samstag, 15. April 2017

Тож, якщо пасажиру під час подорожі стало зле, він або будь-хто з інших пасажирів може звернутись до провідника:

  • В разі, якщо у провідника є підозри на те, що у пасажира є якась інфекція, то він має разом з начальником потягу викликати швидку на найближчу станцію, де його і заберуть в інфекційне відділення. До цього моменту залізничники мають скористатись аптечкою і надати необхідну домедичну допомогу: зняти запалення або знеболити.
  • Якщо у людини є головний або зубний біль, вона також може звернутись до провідника, який повинен видати знеболююче, а в разі отруєння — активоване вугілля. У випадку, якщо пасажир потягу травмувався, провідник має обробити йому рану та зробити пов’язку. Відповідні інструменти для цього в аптечці також мають бути.

Зазначимо, залізничники мають проходити підготовку лише з надання домедичної допомоги. Спеціального медперсоналу станом на кінець 2019 року в потягах не передбачається. В екстрених ситуаціях постраждалих на найближчій станції відправляють вже на швидкій до лікарні.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: