КПВВ Мар'їнка
Фото: Вільне радіо

11 червня двоє людей на авто перетнули КПВВ “Мар’їнка” та поїхали в бік тимчасово окупованої Донеччини. Бойовики не пропустили їх, протримавши перед своїм блокпостом понад тиждень під розпаленим сонцем. Зараз цих людей там немає.   

 

Про це Вільному радіо розповіла монітор благодійного фонду “Право на захист” Катерина Рачинська. За її даними, в автівці були мати та син з Курахового.

“19 червня наглядова місія ОБСЄ та громадяни, які виїжджали до “сірої зони” за тілом, не бачили це авто, не було його видно”,  —  розповіла Катерина Рачинська.

Ані у правозахисників, ані у прикордонників немає інформації куди поділися ці двоє людей. Можливо їх все ж пропустили бойовики т. зв. “ДНР”.

Також 19 червня на “сіру зону” поблизу цього КПВВ завезли з різних боків лінії розмежування 2 померлих.

“Сьогодні в бік непідконтрольної (уряду частини Донеччини  —  ред) дві машини виїжджали в “сіру зону”. Одна машина передала тіло для поховання, а друга  —  забрала. Перша з них  —  там був супровід ще двох родичів, які прослідували до сірої зони; вони повернулись назад до підконтрольної частини, та встановили собі програму самоізоляції “Дій вдома”,  —  сказала монітор правозахисників.

Живих бойовики досі не пропускають. Але деякі люди, які очікують на перетин, все ще залишаються ночувати там. Хтось спав на зупинці, хтось у бомбосховищі ДСНС. 

КПВВ Мар'їнка зупинка

Зупинка поблизу КПВВ “Мар’їнка” 10 червня. Фото: Вільне радіо 

“Там додано 13 додаткових ліжок з матрацами. Тому всі люди, які мешкали на зупинці, в бомбосховищі — тепер забезпечені “дахом” над головою та нормальними умовами. Ліжка ми взяли в Мар’їнській лікарні. Залишається єдина проблема: як їм (людям з КПВВ, — ред.) потрапити додому”, — розповідає монітор благодійного фонду.

Катерина Рачинська зазначає: намет встановила ДСНС Мар’їнського району після письмових звернень людей до Мар’їнської райдержадміністрації. Довелося також втрутитись й управлінню верховного комісара ООН у справах біженців. Після отриманого звернення представники районної влади приїхали до КПВВ: виявилось, що вони не знали про ночівлі людей просто неба.   

Хоча намет й створює відчуття захищеності, перебувати там, за даними правозахисників, все ж небезпечно. 

“Люди, які ночували у наметі, сказали: о 2-й годині ночі (19 червня, — ред.) були дуже гучні постріли на околицях міста Мар’їнка. Знаходження там цих людей не є безпечним. Бо це є лінія розмежування. Від КПВВ до “нуля”  —  1 км”,  —  каже представниця БФ “Право на захист”.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...