За час карантину КПВВ на сході пропускають людей в 1300 разів рідше, ніж в лютому


image
Фото: Вільне радіо

У березні пункти пропуску на Донбасі перевели в режим карантину. Людей пропускають лише за критичних життєвих обставин. Від початку дії правил і до часткового відновлення роботи двох КПВВ лінію розмежування не перетнули навіть тисяча людей.

 

Про це Вільному радіо розповів представник Держприкордонслужби Ігор Лизогуб.

За його словами, з 22 березня по 10 червня через контрольні пункти на Донбасі пропустили 726 людей. Зокрема, з боку Донеччини в бік тимчасово окупованої території прослідували загалом 52 українці, з них:

  • через КПВВ “Мар’їнка” – 26;
  • через КПВВ “Гнутове” – 3;
  • через КПВВ “Новотроїцьке” – 5;
  • та через КПВВ “Майорське” – 18.

На контрольному пункті “Станиця Луганська” за той самий період в бік непідконтрольної Києву території пропустили 454 людини.

У зворотному напрямку, тобто з боку окупованої території Донбасу, пройшли 220 людей, з них 30 пропустили прикордонники Донеччини. Так, 15 людей прослідували через КПВВ “Мар’їнка”, 2 – через “Гнутове”, 5 – через “Новотроїцьке” та 8 – через “Майорське”. А на контрольовану частину Луганщини з кінця березня до 10 червня пропустили 190 мешканців ТОТ.

Уточнимо, більші цифри на “Станиці Луганській” пояснюються тим, що бойовики т.з. “ДНР” повністю закрили свої блок-пости, тоді як окупанти на Луганщині частіше йшли на поступки.

Зазначимо, за даними прикордонників лише за березень до початку впровадження карантинних обмежень через усі КПВВ на Донеччині в обидва боки проїхали 414 тисяч людей, а через “Станицю Луганську” – 179 тисяч.

Нагадаємо, з 10 червня на сході частково працюють два пункти пропуску – “Мар’їнка” та “Станиця Луганська”. Та повноцінний рух через пункти пропуску не відновився — заважають бойовики. Так, з 11 червня 1 родина — мати та син — поїхали на автівці в бік окупованої території Донеччини, але й досі не отримують дозволу на перетин. На Луганщині ж людей пропускають за списками.

Решта контрольних пунктів на Донбасі перейшли на літній графік і тепер працюють з 06:00 до 20:00. Але через карантинний режим вони закриті: для перетину потрібен наказ командувача штабу ООС на конкретну людину. Його можна просити лише з поважних причин, таких як робота, навчання, лікування або смерть близьких родичів.  

Ті, хто проходить пункт пропуску в бік підконтрольної території, має одразу на пункті пропуску встановити мобільний додаток “Дій вдома” та відбути двотижневу самоізоляцію, або поїхати на обсервацію у відведеному для цього закладі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: