В одній залі зберуть колекції українських народних виробів від майстрів Донеччини та інших регіонів країни. Розповідаємо, де їх можна буде побачити.
Про це Вільному радіо розповідає членкиня спілки народних майстрів України Світлана Кравченко. Виставка “Подарунки предків” відкривається у виставковій залі Бахмутського краєзнавчого музею у четвер, 4 листопада, о 14:00.
Виставку ініціювала місцева ГО “Бахмут Український” та майстрині бахмутської творчої майстерні “Оберіг”. Покажуть одразу декілька колекцій.
– Колекція ляльок бахмутських майстринь.
“Всі ляльки авторські, дуже цікаві, прикрашені вишивкою, плетінням. Є роботи майстрів, які пішли в інші світи. І є роботи членкинь Національної спілки народних майстрів України”, — розповідає Світлана Кравченко.
– Колекція котильйонів — вишитих бісерних чоловічих оберегів роботи Людмили Огнєвої.
“Це унікальні маленькі бісерні обереги, які вишивали українські дівчата та дарували хлопцям на знак пошани, прихильності, любові. Також вони були відзнакою в армії УПА. Тобто там не було погонів та військових відзнак, а у певний проміжок часу вішали ці котильйони, і по них можна було визначити хто якого звання”, — каже майстриня.
Котильйони видатних українців вишила членкиня Національної спілки народних майстрів України та спілки журналістів України, почесна майстриня народної творчості, переселенка з Донецька Людмила Огнєва.
А ці котильйони сплів з бісеру бахмутський майстер Роман Зуб, який почав займатись бісероплетінням з 2014 року.
– Фотовиставка «Генетичний код Бахмута» — це доповнений варіант виставки, презентованої у Верховній раді України у вересні 2016 року. Відтоді її показували у багатьох населених пунктах України.
“Ця виставка представляє наших військових, переселенців, пенсіонерів, волонтерів, дітей та підлітків, літніх — звичайних людей — внутрішній світ людини, які вдягнули національний одяг. Багато хто з них вдягнув його вперше. І це можна дуже добре побачити на їхніх обличчях та прочитати, що народний одяг змінює внутрішній стан людини. І людина ідентифікує себе як українець. Всі ці люди — не моделі, брали участь у зйомках вперше”, — говорить Світлана Кравченко.
– Колекція зразків вишивки “Християнські символи у вишивці” та “Дерево життя”.
– Колекція одягу, якій носили на Донеччині у давнину, відтвореного за автентичними світлинами.
“Одяг відтворили декілька майстринь творчої майстерні “Оберіг” з Бахмута. Для цього використовували старовинні світлини з Бахмутського, Костянтинівського та Краматорського музеїв”, — каже членкиня спілки народних майстрів України.
– Колекція авторських бісерних прикрас за мотивами народних і реплік, створених за зразками музейних колекцій України.
– Колекція авторських головних уборів — за мотивами народних і реплік, створених за зразками музейних колекцій України.
– Колекція рушників, старовинних і сучасних (вишитих місцевими майстринями).
– Колекція мініатюрних подушечок Лариси Комісарової, відшитих за зразками старовинних «думочок» і диванних подушечок.
“В цій колекції є також речі, в яких її бабуся виходила заміж, з її посагу”, — розповідає Світлана Кравченко.
Цю виставку можна побачити по буднях з 09:00 до 16:00 у виставковій залі Бахмутського краєзнавчого музею (вул. Незалежності, 26).
Увага: вхід у захисних масках та при наявності COVID-сертифікату (діти до 18 років проходять і без сертифікатів). Квиток для дорослих коштує 10 грн, а для дітей — 5 грн.
4 листопада вхід на відкриття виставки буде безкоштовним.
Тел. для довідок (095) 090-09-88.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.