З 23 липня в Бахмуті місцеві мешканці отримують воду по годинах. Така ситуація виникла через заборгованість КП “БАХМУТ-ВОДА” за воду перед обласним водопостачальником.
За словами заступника директора КП “БАХМУТ-ВОДА” Дмитра Підкуйка, тарифи за воду для населення не покривають витрати підприємства.
Наразі в платіжках у бахмутян такі цифри:
“Ця ситуація може вирішитись, якщо з державного бюджету, але це має бути вирішено на рівні Києва, виділять кошти по відшкодуванню різниці тарифів”, — розповів Вільному радіо Дмитро Підкуйко.
Раніше в адміністрації місцевого водопостачальника повідомили, що наразі борг перед “Водою Донбасу” складає 34 мільйони гривень. Без державної компенсації позбутися заборгованості можна підвищенням тарифів. Щодо цього питання КП “БАХМУТ-ВОДА” звернулась до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
“Всі тарифи затверджує виключно ця комісія. Вони (КП “БАХМУТ-ВОДА” — ред.) подали свої розрахунки, в цьому році вони підняли тарифи для людей, які отримують воду в приватних секторах. А в багатоквартирних будинках, не знаю які були причини, але комісія не прийняла підвищення тарифів”, — розповів Вільному радіо начальник Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради Сергій Чорноіван.
В представництві Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вільному радіо підтвердили , що до них зверталась місцева влада Бахмута.
“Вони звернулись з розрахунками на встановлення тарифів і зараз ці тарифи опрацьовуються. Про дату конкретну не можна говорити, тому що для того, щоб встановити тарифи, потрібно провести обговорення на місцях, з громадськістю про зміну тарифів. Коли вони будуть забезпечені, фахівці комісії мають опрацювати (запропоновані зміни — ред.) на вимоги до законодавства”, — розповіли Вільному радіо в НКРЕКП.
“По закону, водопостачання у населення має бути безперебійним. Законом дійсно місцевим органам влади надається право встановлювати режими з надання послуг, але для цього мають бути підстави”, — додали в комісії, яка регулює тарифи.
Нагадаємо, з 23 липня в Бахмуті люди почали отримувати воду кілька годин на добу.
Крім того, наприкінці травня 21 населений пункт на Донеччині частково залишилися без води. 31 травня в Бахмуті запустили резервні генератори та у мешканців з’явилась вдома вода.
Компанія “Вода Донбасу”, яка обслуговує більше 3,3 мільйони людей, заборгувала електропостачальнику “Укрінтеренерго” за електроенергію більше мільярда гривень. Через це електропостачальник почав відключати “Воду Донбасу”.
Спочатку влада Донецької області заявила, що борги міських КП Донеччини перед КП “Вода Донбасу” не будуть сплачувати з обласного бюджету. Однак, кабмін прийняв рішення, що керівництво Донецької області надасть передоплату за електроенергію.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.