батарея центрального опалення
Фото з відкритих джерел

За рік борг підприємства збільшився у майже 2,5 рази. 


Про збільшення боргу за газ бахмутського теплопостачальника повідомив директор департаменту ЖКГ Донецької ОДА Сергій Гончаренко.

За даними ДонОДА, ТОВ “Бахмут-енергія” оплачує менш ніж половину газу, який фактично споживає для опалення.

Станом на 1 квітня компанія винна за газ 400,2 млн грн, з яких 100 тис грн — це штрафні санкції. 

житлово-комунальні послуги Бахмут-енергія опалення
Скріншот слайду департаменту ЖКГ Донецької ОДА


Зазначимо, за
даними НАК “Нафтогаз України”, станом на 21 квітня “Бахмут-Енергія” винна цій компанії 245 млн 135 тис грн, з яких понад 107 млн грн  — це борг за газ за поточний рік. 

борг Бахмут-енергії за даними НАК Нафтогаз України
Борг “Бахмут-енергії” за даними НАК “Нафтогаз України”. Скріншот фрагменту таблиці з боргами за газ теплопостачальників Донеччини станом на 21 квітня 2021


У січні минулого року
борг “Бахмут-енергії” (за даними НАК “Нафтогаз України”) сягав близько 100 млн грн. Частину цього боргу реструктуризували та виплачують додаткові суми щомісяця.   

У коментарі Вільному радіо заступник директора ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов підтвердив суму боргу у 400 млн грн. Та пояснив, що різниця суми боргу за газ у 150 млн (тобто, між тою, яку виставляє його підприємству НАК “Нафтогаз України”, та яку обліковує Донецька ОДА) утворилася в опалювальному сезоні 4 роки тому, коли не існувало ліміту на споживання газу. 

“Така різниця в сумі боргу — у всіх тепломереж. Вона — за газ опалювального сезону 2016-2017 року.  У 2016 році не було номінацій (або ліміту) на споживання природного газу. Це складна тема, яку держава не може врегулювати вже впродовж 5 років”, — пояснює заступник директора бахмутської компанії-теплопостачальника.

Він додає: збільшення суми цього боргу безпосередньо ніяк не впливає на бахмутян. Але опосередковано — все ж загрожує кожному мешканцю громади, який заборгував “Бахмут-енергії” за опалення.

“Як ви знаєте, нещодавно виконавчій службі дозволили арештовувати карткові рахунки українців без якихось додаткових з’ясувань. Ми маємо використовувати всі законні методи стягнення заборгованості зі споживачів наших послуг. Тому наразі ми масово подаємо у суди, аби зменшити борг населення. Якби за опалення не платили лише ті, хто дійсно не може, — був би досить маленький відсоток”, — каже Сергій Логвінов.   

Для довідки:
З липня  виконавча служба зможе автоматично арештовувати кошти на банківських рахунках боржників, які потрапили до відповідного реєстру. Такий наказ оприлюднив Мін’юст. Раніше це було можливо лише щодо боржників, які не сплачували аліменти. Це працюватиме так: державний або приватний виконавець створить у системі запит про наявність коштів у боржника. Цей запит автоматично за годину надійде всім банкам, які приєдналися до Автоматизованої системи виконавчого провадження. У цій же системі виконавець зможе створити постанову про арешт коштів на рахунках боржника, надіслати банкам вимогу про списання коштів з рахунків і реквізити виконавчої служби, на які їх потрібно переказати.
 

Нагадаємо, 6, 7 та 11 березня цього року через борги “Донецьктеплокомуненерго” за спожитий газ ПАТ “Донецькоблгаз” відключив від газу котельні в деяких населених пунктах. Всього таких зупинок котелень через перекриття засувок газу зафіксували 102. Через це сотні житлових будинків, десятки лікарень та закладів освіти залишились без опалення. І це в дні, коли температура повітря була мінусовою. Через це з 1 серпня ПАТ “Донецькоблгаз” позбавляють ліцензії на розподіл газу. Наразі триває розслідування.

Читайте також:

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...