Бахмутянка представить область на всеукраїнському конкурсі «Вчитель року»: хто вона та що думає про відзнаку
Вчителька бахмутської школи №11 Ірина Варкінтін увійшла у четвірку найкращих педагогів з Донеччини за результатами першого туру конкурсу “Учитель року-2023”. Педагогиня посіла перше місце у номінації “Основи здоров’я”. Чи легко далась їй перемога, що цінує в професії та як в умовах війни змінився формат роботи ми розпитали у самої викладачки.
Бахмутянка Ірина Варкінтін у педагогіці вже 23 роки. Викладає трудове навчання, технології та основи здоров’я в Бахмутському навчально-виховному комплексі № 11. Через війну жінці довелось евакуюватись з прифронтового міста, однак вона продовжує працювати дистанційно.
Чому вирішили податися на конкурс?
Спочатку мотивації не було взагалі. Думаю, дізнавшись про проведення конкурсу, у кожного з учасників перша думка була: “Навіщо? Як взагалі можна провести конкурс та взяти в ньому участь в сьогоднішніх умовах?”. Адже зараз всі думки про безпеку дітей, про залишені школи та будинки, а в останній час і про світло, без якого так важко працювати.
Але згодом, подумавши, порадившись з адміністрацією школи, вирішила взяти участь.
Що змінило вашу думку та надихнуло долучитись до змагання?
Наша школа завжди славилась високим рівнем викладання всіх предметів та рівнем підготовки випускників, а також досягненнями в конкурсах, олімпіадах. Я знала, що разом зі мною весь великий колектив видатних педагогів. Знала, що можу розраховувати на їх підтримку і допомогу.
Як проходили конкурсні випробування? Чи виникали труднощі?
Цьогорічний конкурс, як і більшість заходів, проходив дистанційно. Я викладаю основи здоров’я, тому вирішила спробувати свої сили в цій номінації.
Оскільки зараз майже всі освітяни працюють «на дистанційці», то і участь в конкурсі не була стресом. Серйозні випробування, високий темп, сильні суперники, журі – все, як і на звичайному конкурсі, але онлайн.
На вашу думку, за які підходи викладання вас відзначили у конкурсі?
На це запитання точної відповіді дати не можу. Але до кожного конкурсного випробування я намагалась підійти відповідально. Хочу сказати, що під час тестування, майстер-класу, уроку ми всі показували свій особистий досвід. Та все ж таки потрібні були «родзинки» та «цікавинки».
Мені дуже допомагали директорка Олена Лавренко, її заступниця з методичної роботи Галина Жукова та методистка відділу освіти Наталія Томачинська. Зважаючи на теперішні часи і необхідність працювати з комп’ютерами та програмами, не тільки в конкурсі, а й постійно, ще допомагають учителі інформатики Наталя Ларченко, Наталя Антонюк та Валерія Пруднікова.
Виходить, перемога була для вас неочікуваною?
Можна сказати і так. Я дуже вдячна за високу оцінку моєї роботи. Будь-яка перемога приносить, звісно, задоволення. Конкурс – це завжди новий досвід, нові знання, новий поштовх. Це бажання рухатись далі. У цей складний час – це віра в усе найкраще.
Що цінуєте найбільше в своїй професії?
Спілкування з дітьми та можливість передати їм свої знання. Хоч зараз наші заняття проходять дистанційно, але навіть у такому форматі учні здатні засвоювати необхідні знання.
Конфуцій говорив: «Обери собі роботу до душі, і ти жодного дня не будеш працювати». Звісно, ми багато працюємо, але я люблю свою роботу, люблю свою школу та ціную своїх колег.
Як наразі проходять заняття з учнями? Які виникають складнощі?
Наша школа використовує платформу “Тімс” для проведення онлайн-уроків. Звичайно, використовуємо всі доступні сервіси в інтернеті.
На жаль, всі діти зараз знаходяться в різних куточкам країни та світу. Тож поки спілкуємось виключно за допомогою гаджетів. Але віримо, що все повернеться на круги своя.
Безперечно, освітній фронт важливий та, попри все, має продовжувати функціонувати. Що б ви могли порадити колегам?
Думаю, я не вправі давати поради, бо ми всі розуміємо важливість нашої роботи. І раніше, і особливо тепер. Хочу лише побажати сил, віри, творчої наснаги та миру.
Які думки допомагають вам та вашим учням налаштовуватись на продуктивний навчальний день?
Зараз, як ніколи, всім нам потрібен стимул на життя, на роботу, на рух уперед. Ми і дітям говоримо, що війна все одно закінчиться. Країні потрібні будуть розумні та освічені люди.
Ніколи не можна зупинятися. Треба йти уперед і перемагати.
Зазначимо, що загалом у конкурсі брали участь 123 педагоги Донеччини. У фінальний тур, крім Ірини Варкінтін, потрапили також вчитель з Краматорська Артем Садовий (номінація “Захист України”), вчителька з Часів Яра Тетяна Карпенко (номінація «Початкова освіта») та з Очеретинської громади Тетяна Обихвоста (номінація “Фізична культура”).
Нагадаємо, повномасштабне вторгнення Росії змусило учнів Донеччини покинути класні кімнати. Ми поспілкувалися з учнями, батьками, педагогами, психологами та керівниками бахмутських шкіл про те, з якими складнощами їм зараз доводиться стикатися та чого навчив їх досвід ковідного онлайн-навчання.
Читайте також: