Заступник директора бахмутського спорткомплексу “Металург” Володимир Литовченко раптово помер на тимчасово окупованій території. Там його й поховали. Син не зміг бути на похороні через закриті КПВВ.
Про це Вільному радіо повідомив депутат Бахмутської міськради Сергій Ситников.
“Він поїхав в Донецьк до дочки десь в березні, там захворів, але не допомогли. Помер 20 травня, 22-го поховали. Його жінка зараз здається у невістки в Росії, а тут в Бахмуті син, вони не змогли бути на похороні”, — повідомив депутат.
Чи намагались рідні переправити тіло померлого через закриті на карантин КПВВ, Вільному радіо наразі невідомо.
Володимир Литовченко — учасник бойових дій в Афганістані, член бахмутської міської спілки ветеранів Афганістану, працював заступником начальника спорткомплексу “Металург”. До того з початку 2000-х років він працював начальником відділу внутрішньої політики Артемівської міськради.
11 травня 2014 Литовченко, обіймаючи посаду начальника відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Артемівської міськради, взяв участь у незаконному референдумі. На відео, оприлюдненому “Артемівською службою новин” в цей день, зображений чоловік, схожий на Володимира Литовченка, який очікує на бюлетень для голосування за самостійність “Донецької народної республіки”.
Влітку 2017 Володимир Литовченко публічно підтвердив факт своєї участі у т. зв. “референдумі”, коли хотів увійти до складу громадської ради Бахмута.
Він розповів, що такою була його громадянська позиція. Пізніше у відкритому листі він пояснював, що ходив туди аби сепаратисти не скористались його голосом, а також проконтролювати несанкціоноване громадське зібрання під час окупації та згодом інформувати про їх перебіг інші структури. Він також зазначив, що успішно пройшов люстраційну перевірку у 2015 році.
Додамо, за результатами голосування Литовченко став членом громадської ради Бахмута на 2017-2019 рік, зайнявши передостаннє рейтингове місце. Але потім через суспільний розголос вийшов зі складу громадської ради.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.