Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА
image

Без районів, але з округами. Депутати готують змінити Конституцію, щоб завершити децентралізацію

|
24 Жовтня 2019

23 жовтня перший заступник голови фракції “Слуга народу”, член Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко презентував зміни до Конституції, які потрібно внести в рамках реформи децентралізації.

 

“Зараз у нас в Конституції написано “село, селище, місто”, окремо є місто районного значення, обласного значення. Тобто складна система. А проста система: є громада, це базова одиниця. Таким чином все, що зараз по-різному називається, буде називатися “громада”, і громади покриють всю територію України”, — пояснює зміни Корнієнко. 

Після внесення змін до Конституції, ОТГ покриють всю Україну. Громада при цьому має стати головною ланкою місцевого самоврядування. Громада обиратиме раду і голову терміном на 4 роки. Рада громади формуватиме виконавчий комітет, яким керуватиме голова ради.

Райони планують ліквідувати, а на обласному рівні залишаться обласні ради, яких обиратимуть на 4 роки. Вони формуватимуть власні виконавчі комітети. До їхньої компетенції будуть віднесені взаємовідносини між громадами і областю, реалізація продуктів регіонального значення, управління спільним майном ОТГ регіону.

Депутат уточнив, що самого тексту змін поки немає, оскільки вони наразі опрацьовуються Комісією з питань правової реформи при Президентові.

Зазначимо, на території Донеччини є одна отг, яка ще з радянських часів існує без районного рівня влади. Це Лиманська ОТГ. Там весь район, тобто всі села, ще з 80-х підпорядковані місту Лиман. Це був експеримент. І місцева влада вважає, що вдалий. Тільки до децентралізації в кожному селі орієнтувались лише на свій бюджет, тож після децентралізації вдається робити більше. 

Нагадаємо, реформу децентралізації в Україні розпочали в 2014 році. Детальне пояснення суті змін читайте в нашому матеріалі Самі собі командири. В чому суть реформи децентралізації.

По всій Україні вже є майже 1000 ОТГ. Їхня кількість зростає, адже до кінця року ще можна об’єднуватись добровільно. Нещодавно на Донеччині створили Вугледарську міську об`єднану територіальну громаду. 11 жовтня на позачерговій сесії міськради депутати проголосували за її утворення.

Першою ОТГ, яка була утворена за спрощеною процедурою була Бахмутська. 26 червня в рамках децентралізації об’єдналися населені пункти Бахмут, Опитне, Покровське, Іванівське, Зайцеве, Калинове. З того часу існує Бахмутська об’єднана територіальна громада.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: