Підтримати
Новотроїцьке КПВВ
Фото: Вільне радіо

Відтепер на КПВВ “Новотроїцьке” людей, які очікують на перетин лінії розмежування, ніхто не годує, а ночівлю в наметах дозволяють у виключних випадках. З настанням осені для таких людей влаштували тимчасовий пункт перебування у Дружківці. 

 

Як повідомляє речник Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігор Лизогуб, поблизу КПВВ “Новотроїцьке” люди вже не залишаються на ночівлю.

“Там, де люди знаходилися в наметовому містечку біля КПВВ,  —  їх вже немає. Донецька обласна адміністрація вже вирішила питання про їх розміщення в соціальних закладах”,  —  каже речник ДПСУ.

Нагадаємо, минулого тижня Донецька облдержадміністрація анонсувала створення пункту тимчасового проживання для людей, які чекають на можливість перетину лінії розмежування поблизу КПВВ “Новотроїцьке”. 

Відсутність людей, які живуть поблизу КПВВ “Новотроїцьке”, підтвердив в коментарі Вільному радіо монітор благодійного фонду “Право на захист” Денис Ярошенко.

“Вчора (21 вересня, — ред) я був на КПВВ “Новотроїцьке”, людей там вже не було. Представники ДСНС нам сказали, що приїжджав автобус, і їх всіх відвезли в соціальний центр у Дружківку. Ці люди чекають на дозвіл на перетин з боку бойовиків, дзвонять в їх штаб та чують, що їх документи в обробці. Вони можуть так чекати і 10 днів, і місяць”,  — каже представник правозахисників. 

Які умови в Дружківському пункті тимчасового перебування?

Як розповіла Вільному радіо речниця Донецької облдержадміністрації Надія Масюченко, пункт тимчасового перебування для таких людей дійсно розмістили в обласній комунальній установі, якою опікується Волноваська райдержадміністрація.  

“Пункт тимчасового перебування людей — це обласна комунальна установа “Центр соціально-психологічної реабілітації”, який знаходиться в Дружківці. Волноваська РДА контролює ситуацію по КПВВ “Новотроїцьке”: кожного дня дізнаються скільки є таких людей, яким потрібно таке тимчасове розміщення. Вони спілкуються з цими людьми та проводять з ними роботу, вмовляють їх не залишатися на КПВВ, пояснюючи, що вже холодно. Якщо люди надають згоду на те, щоб їх відвезли до цього центру, їм роблять експрес-тест (на коронавірус, — ред.); якщо результат негативний, тобто вони здорові, їх відправляють у Дружківку. За автобус також домовляється Волноваська РДА, і люди перебувають у цьому центрі. Ті, хто відмовляється, шукають собі житло чи повертаються назад, звідки вони приїхали, якщо у них є така можливість. Тобто рішення приймають самі люди”, — розповідає начальниця прес-служби ДонОДА Надія Масюченко. 

Вона додає: всього зараз в цьому пункті тимчасового перебування 5 людей, за перебування та харчування там вони не платять. 

“Якщо вони отримують дозвіл на перетин лінії розмежування від Тристоронньої контактної групи, вони самі виїжджають звідти. Організувати транспорт, який міг би одночасно їх відвезти на КПВВ “Новотроїцьке”, важко, тому що хтось цей дозвіл на перетин отримає за 5 днів, хтось за 10, хтось за 15”,  —  пояснює Надія Масюченко.

За її словами, від Дружківки можна доїхати до Волновахи або Маріуполя, звідки їдуть автобуси прямо до КПВВ “Новотроїцьке”. 

За спостереженнями монітора “Права на захист”, благодійна організація, яка годувала людей поблизу КПВВ “Новотроїцьке”, припинила це робити. Тобто, якщо хтось вирішить залишатися на ніч поблизу цього КПВВ, в намет ДСНС людей на ніч пустять, але харчування там наразі немає, і це слід враховувати. 

Також, за його словами, для ночівлі у наметі ДСНС тепер треба питати дозволу прикордонників.

“Оскільки палатка знаходиться за КПВВ, з непідконтрольного боку, люди туди можуть потрапити лише з дозволу прикордонників. А прикордонники рекомендують: “Оскільки створений пункт тимчасового перебування, слід звертатися туди”, — каже Денис Ярошенко. 

Сім-картки біля КПВВ “Новотроїцьке” більше не продаються

За словами монітора правозахисної організації, поблизу КПВВ “Новотроїцьке” тепер не продають сім-картки. Вони потрібні людям, які перетнули лінію розмежування з боку непідконтрольної уряду території та хотіли встановити мобільний додаток “Дій вдома” для проходження самоізоляції, але заблокували свою сім-карту після 3-х неправильних спроб ввести свої дані. 

“Тепер сім-карток ані на КПВВ, ані за КПВВ ніде не дістати. Їх просто немає. Раніше вони були на заправці перед блок-постом. Люди якось домовлялись з перевізниками, аби ті привозили сім-картки до КПВВ (де перебувають люди після перетину лінії розмежування для встановлення “Дій вдома”,  —  ред.) Тепер там немає, лише їхати за ними у Волноваху, а туди за сім-карткою їхати ніхто не хоче”,  —  розповідає Денис Ярошенко. 

Додамо, за понеділок, 21 вересня, через гуманітарний коридор “Новотроїцьке — Оленівка” в обидва боки впродовж дня прослідували 37 транспортних засобів та 326 людей. Причому в бік непідконтрольної уряду частини Донеччини прямували більше людей та транспорту: 27 автівок та 245 людей. 

КПВВ “Станиця Луганська”

За даними представника Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, на КПВВ “Станиця Луганська” сьогодні пропускають стабільно. Зберігаються приблизно такі самі черги, як і попереднього дня. 

Решта КПВВ Донбасу

На інших КПВВ Донбасу пропуск людей не відбувається за різних причин. Так, КПВВ “Майорське” та “Гнутове” закриті українськими прикордонниками від початку карантинних заходів на лінії розмежування. Для їх перетину необхідний окремий наказ командувача Операцією об’єднаних сил. А КПВВ “Мар’їнка” блокують лише бойовики т.зв. “ДНР”: цей контрольний пункт українські прикордонники відкрили ще 10 червня.

Читайте також:


Завантажити ще...