Підтримати
“Бюджет” т.з. “ДНР” у 2023 на 87% складається з дотацій від країни-агресорки
Ілюстративне фото з окупаційних джерел

У відсотковому співвідношенні “бюджет” т.з. “ДНР” мав 87% дотацій від Росії як у січні, так й у листопаді 2023 року. Однак за рік сума, яку псевдореспубліка отримує з російського федерального бюджету, зросла майже удвічі. Крім цього, невідому кількість грошей на потреби тимчасово захопленої частини Донеччини виділяють російські регіони  з місцевих бюджетів. Розповідаємо, скільки “заробили” за рік у т.з. “ДНР”.

 

Деталі щодо “бюджету” самоназваної “ДНР” журналісти Вільного радіо дізналися з т.з. “закону про бюджет” псевдореспубліки.

Останні зміни у “бюджет” т.з. “ДНР” вносили 9 листопада 2023 року. Станом на цю дату “скарбничка” окупантів на тимчасово захопленій частині Донецької області мала 312 млрд російських рублів. З них 273 млрд рублів — це дотації з російського бюджету. Тобто квазіутворення окупантів “заробило” лише 39 млрд рублів та наповнило ними свій “бюджет” на 13%.

“Бюджет” т.з. “ДНР” станом на листопад 2023 року
“Бюджет” т.з. “ДНР” станом на листопад 2023 року. Скриншот з сайту ватажка бойовиків т.з. “ДНР” Дениса Пушиліна

При цьому сума дотацій тимчасово окупованій частині Донецької області від Росії постійно зростає. З січня по листопад весь “бюджет” та дотації зросли майже вдвічі.

“Бюджет” т.з. “ДНР” станом на січень 2023 року
“Бюджет” т.з. “ДНР” станом на січень 2023 року. Скриншот з сайту ватажка бойовиків т.з. “ДНР” Дениса Пушиліна

Крім “бюджету” т.з. “ДНР” отримує невідомі суми допомоги від інших регіонів

“Бюджетних” грошей ставленикам окупантів не вистачає навіть на базові потреби місцевих жителів.

“Ці [дотаційні] кошти будуть насамперед спрямовані на соціальні виплати, заробітну плату та підтримку населення. Бюджети нових суб’єктів РФ на цьому етапі прогнозуються і формуються з великою перевагою у бік безоплатних надходжень із федерального бюджету”,казав російському виданню “РБК” експерт групи суверенних та регіональних рейтингів Ілля Ципкін.

Водночас росіяни відмічають, що це не всі гроші, які отримує т.з. “ДНР”. У “бюджеті” псевдореспубліки відсутня “шефська допомога” від російських регіонів.

“У цих даних (“бюджеті”, — ред.) не відображені ані так звані “прямі витрати” федерального бюджету, ані “шефська допомога” з бюджетів інших регіонів, коли кошти витрачаються без залучення до бюджету суб’єкта. Наприклад, підрядники, відібрані федеральними органами влади, можуть вести будівництво у нових регіонах, інші суб’єкти можуть безпосередньо закуповувати якесь устаткування їм. Тобто “самі закупили та привезли”, ці суми ми в бюджетах “ДНР” та “ЛНР” не побачимо”, пояснював “РБК”  директор Інституту реформування громадських фінансів Володимир Климанов.

Зазначимо, серед “бюджетів” Російської Федерації самоназвана “ДНР” має  найбільші дотації. Навіть серед російських регіонів немає таких, де допомога перевищувала б суми, які Росія виділяє т.з. “ДНР”.

Російські дотації станом на літо 2023 року тимчасово захопленим регіонам України
Російські дотації станом на літо 2023 року тимчасово захопленим регіонам України. Інфографіка з російських джерел

Нагадаємо, у 2024 році країна-агресорка збирається збільшити дотації для частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, які тимчасово контролює. Крім цього, за “програмою відновлення” у т.з. “ДНР” хочуть оновити об’єкти інфраструктури у десятках населених пунктів та побудувати сотні кілометрів нових доріг. Водночас російська влада починає вимагати від ватажків тимчасово захоплених територій особисто відповідати за зниження дефіциту в їхніх скарбницях.


Завантажити ще...