Борщ занесуть до переліку Національної нематеріальної культурної спадщини, — Мінкультури


image
Фото: з відкритих джерел

Процедура приготування української народної страви, борщу, стане культурною спадщиною України. Її мають внести до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини. 

 

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

В повідомленні зазначають, що за таке рішення проголосувала експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури 6 жовтня. В переліку має невдовзі з’явитися пункт “Культура приготування українського борщу

В Мінкультури додають, що включення борщу до переліку спадщини допоможе просунутись ближче до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО

Зазначимо, як повідомляло видання “Вокруг света”, процедуру внесення борщу до списку спадщини людства ЮНЕСКО почали ще у 2018 році. Але для цього необхідно було внести борщ до загальноукраїнського переліку нематеріальної культурної спадщини, що мають зробити незабаром.

Наразі процедурою внесення до списку ЮНЕСКО займається громадська організація “Інститут культури України”. Пресслужба організації повідомляє, що голова організації Євген Клопотенко зібрав фольклористів, істориків, аналітиків та інших людей, які мають відношення до культурної спадщини, які допомагали просунути борщ в український перелік. Вони зазначають: “борщ — справжній генетичний код України. Всюди різний, але єдиний”.

Команда дослідників рік їздила по різних регіонах України, щоб дізнатися унікальні рецепти приготування борщу. Найбільше команду вразив борщ з крові щойно заколеного кабана, який роблять на Волині. На Полтавщині, для прикладу, роблять борщ з квашеного буряку, а на Житомирщині його роблять з сухофруктів або грибів. Детальніше про проєкт та особливості приготування борщу в різних куточках країни читайте на сторінці організації за посиланням.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: