image

Броньований тил. Яка західна техніка тилового забезпечення вже підтримує ЗСУ на фронті


Броньований тил
Яка західна техніка тилового забезпечення вже підтримує ЗСУ на фронті
Фото: Oles Navrotskyi
Війна — це не тільки наступальна зброя. Тилове забезпечення військових іноді називають навіть важливішим. Ми зібрали інформацію про західну техніку, яка вже є у ЗСУ, щоб цих втрат було менше.
Натисніть на назву техніки, про яку хочете дізнатись більше
М577
командно-штабна машина на гусеничному ході, яка використовує шасі, привод та нижню частину корпусу від БТР M113
Боковий кузов подовжили на 64 см. Корпус зварений з таких легких сплавів як титан. До складу входять матеріали, які зменшують ймовірність виявлення на радарі. Для роботи машини достатньо мінімально водія. Перевозити вона здатна до 13 військових.

Литва оголосила про передачу М577 Україні 20 липня.
Spartan
гусеничний бронетранспортер британської армії, призначений для перевезення груп до 7 бійців
Має зварний алюмінієвий корпус з товщиною до 60 міліметрів. Лобові деталі витримають вогонь бронебійних куль 14,5-мм з відстані 200 метрів, а борт і корма захищають екіпаж від вогню стрілецької зброї та осколків снарядів і мін малого калібру.
Це бронетранспортер з 7,62-міліметровим кулеметом. Він розвиває швидкість до 100 км/год. Бронетранспортер може подолати водні перешкоди глибиною до 1 метру.

В Україну Spartan прибули 9 червня.
Samaritan's
британська броньована медична машина на гусеничному ходу
Машина здатна перевозити 6 поранених з максимальною швидкістю 72 км/год. При необхідності можна встановити кулемет. Корпус зварений із алюмінієвої броні.

МОЗ України отримали такі машини 30 квітня.
Mastiff
155-міліметрова гаубиця без свого ходу, її буксирують.

Розгортається за 3 хвилини, згорнути можна за 2
Його завдання: супровід колон, транспортування та захисту військ і техніки, особливо від мін та інших вибухівок, як рухома броньована вогнева точка.

Mastiff озброюється кулеметом 7,62 мм, важким кулеметом 12,7 мм або 40-мм гранатометом.
Машина здатна перевозити вісім військовослужбовців та два члени екіпажу з максимальною швидкістю 90 км/год. Про те, що Британія передасть ЗСУ ці машини стало відомо 7 квітня.
MAN KAT 1
німецький великотоннажний вантажний автомобіль, який має підвищену прохідність
Цю модифікації KAT 1 розробляли спеціально на замовлення і з допомогою військових США, адже її використовують для перевезення військової техніки.

ЗСУ отримали їх для перевезення гаубиць FH70. Про це свідчить відео від Оперативного командування "Захід".
Polaris MRZR
cімейство MRZR вважається одним з найпопулярніших сучасних бойових багі
Polaris MRZR має передні й задні захисні дуги, повний захист днища, електричний підсилювач керма, а також верхні захисні дуги, які легко складаються.
Він розрахований на чотирьох військових, а також пасажирське лежаче або сидяче місце у вантажному відсіку. Задній кузов має точки кріплення вантажу та може перевозити до 227 кг. Загалом же багі можна навантажити до 680 кг. Вага всієї машини становить лише 1050 кг.

18 червня українські спецпризначенці показали відео з бойовими багі MRZR. Оператори ССО зазначили, що їм важлива не тільки потужність, а ще й мобільність, особливо біля передової. Ці багі підходять для проведення диверсійних вилазок, ведення розвідки та вивезення поранених.
Pinzgauer
шестиколісний броньований позашляховик, який може перевозити до 8 людей та вантаж до 1,5 тонн
Машина захищена бронею, у тому числі бронесклом та кевларовими компонентами від Rheinmetall, які відповідають одному з перших класів захисту.

Може рухатися зі швидкістю до 110 км/год. Також у позашляховика є кондиціонер та автономний обігрівач. МОЗ України отримали такі 30 квітня.
Wolfhound
шестиколісний вантажний варіант бронетранспортера Mastiff британського виробництва
БТРи, озброєні кулеметами Browning M2 калібру 12,7 мм. Головне призначення такого автомобіля – перевезення вантажів, буксирування гармат. Також їх можна використовувати, щоб перевозити до 10 бійців та може працювати як тягач для гаубиць калібру 105-мм.
За даними експертів, Wolfhound може витримати підрив 15 кг вибухівки. Відео того, що машину почали використовувати в ЗСУ опублікували 30 травня.
URO VAMTAC
іспанський повнопривідний легковий автомобіль підвищеної прохідності
На кузові машини можна встановити кулемет або гранатомет. VAMTAC може перевозити вантаж від 1500 кг до 2500 кг, а сам автомобіль пристосований для перевезення літаком, вертольотом, а також може десантуватися з малих висот.
Машина може розвивати швидкість до 135 км/год. Броня захищає від влучання з легкої стрілецької зброї та вибуху невеликих мін або вибухівки.

Іспанія 23 квітня заявила, що відправила в Україну машини, а прибули вони 2 травня.
Husky
повнопривідна машина, яка випускається у модифікаціях: незахищеній і з панцирним захистом
Автівка вважається середньоброньованою, здатна захистити військових від легкого стрілецького озброєння і мін. Тут можуть розміститися 4 бійці. Машина оснащена універсальним кулеметом калібру 12,7 мм та дистанційно керованою системою озброєння з дверима та скляними бійницями.

Про те, що ці машини вже в Україні, стало відомо 11 червня.
DZIK
бойова легкоброньована колісна машина, призначена для патрулювання
Бойова машина посилена сталевими пластинами у кузові, а на дверцятах встановлені куленепробивні козирки від куль калібру до 7,62 мм. Перевозити машина здатна 6 бійців.
Має кулемет та систему димової завіси. За бажанням і за потреби на ББМ можна встановити гранатомет або протитанкову ракетну систему. У дверях та задній частині кузова є закриті бійниці. Між сидіннями передбачено місце для боєприпасів та спорядження.

В Україні машини з'явились не пізніше 17 травня, коли опублікували відео з навчанням, де використовували DZIK.
M1114 HMMWV Humvee
популярний чотириколісний легкий військовий автомобіль, є в 50 різноманітних модифікаціях
Буває легкою вантажівкою або автомобілем швидкої медичної допомоги. На нього встановлюють зенітні ракетні комплекси, станції радіолокації, засоби знищення танків, різноманітне інженерне обладнання. Броня здатна витримати автоматні кулі до 7,4 мм калібру. Позашляховик може розвивати швидкість понад 110 км/год.

В Україну почали поставляти такі машини ще до відкритого вторгнення Росії.
IVECO
військовий багатоцільовий броньований автомобіль італійського виробництва
Їхати IVECO можуть зі швидкістю до 130 км/год. На автомобілі можна встановити кулемет, у тому числі дистанційно керований.

Генеральний штаб ЗСУ 30 липня повідомив, що отримав 14 таких машин від Норвегії.
Kirpi
турецька бойова бронемашина, може перевозити екіпаж та 12 бійців та має аварійний люк, щоб покинути її в разі аварії
Kirpi має кулемет, яким можна керувати вручну та повертати на 360 градусів, систему пожежогасіння, протимінний захист та броню Б6, яка захистить бійців від 3-разового влучення в одну точку з автомата АК-47 з 10-метрової відстані.

Морська піхота ЗСУ отримала перші 50 Kirpi 9 серпня.
MLS SHIELD
бронеавтомобілі італійського виробництва, створений для поліції, як командирська машина, або для підрозділів сил швидкого реагування
Може перевозити до 10 військових, враховуючи водія. Має захист від куль 7,62 мм, броньований бензобак та різноманітні електронні функції. На даху можна розмістити поворотну турель. Подвійні аварійні люки там само можна використовувати для стрільців.

Гроші на них зібрали завдяки простим людям. Про те, що бронеавтомобілі вже в Україні стало відомо 1 серпня.
Bushmaster
австралійський колісний
повнопривідний панцирний транспортер, призначений для перевезення особового складу
Захищає від легкої стрілецької зброї 7,62 мм та фугасів до 8 кг. У даху салону 5 люків, перед переднім люком є гніздо під кулемет 5,56 чи 7,62 мм, по бортах корпусу — блоки димових гранатометів.

У десантному відділенні можуть розміститись 9 солдатів. Їхати бронетранспортер здатен зі швидкістю до 100 км/год.

Про передачу перших 20 Bushmaster ЗСУ та ухвалення рішення в уряді Австралії стало відомо 19 травня.
Roshel Senator
канадський бронеавтомобіль, який має вибухозахищений кузов, що витримує підрив гранати чи міни
Машина має сталевий кузов та скло, яке здатне витримувати постріли з 50-каліберної зброї. Також захищена від хімічної зброї та радіації, має запас води, систему пожежогасіння та систему генерування чистого повітря в кабіні.
На даху можна встановити 7,62 мм або 12,7 мм кулемет, або 40-мм автоматичний гранатомет. Бронеавтомобіль розрахований на 12 бійців та може їхати з максимальною швидкістю до 110 км/год. Шини мають систему Run Flat, яка підкачує їх на ходу та має кулестійкі вставки.

Про те що, бронеавтомобілі вже в Україні стало відомо 23 травня.
MaxxPro
колісний бронетранспортер американського виробництва, призначений для перевезення військовослужбовців близько до лінії фронту зі швидкістю до 105 км/год
Бронемашини класу MRAP мають посилений протимінний захист і підвищену прохідність. MaxxPro використовує капсулу для екіпажу з V-подібною формою нижньої частини корпусу. Це дозволяє розсіяти енергію вибуху, щоб захистити його пасажирів від вибухівки до 7 кг.

Автомобіль обладнаний кріслами з амортизацією, що зменшує вплив від вибухів.
Елементи броньованого корпусу з'єднані болтами, а не звареними швами, що полегшує ремонт у польових умовах. Екіпаж — 3 бійців та до 6 пасажирів. На даху — башта, куди можна встановити кулемет калібром 7,62-мм або 12,7-мм.

Перше відео використання машин в Україні з'явились 12 серпня.
AN/TPQ-36
американська рухова радіолокаційна станція контрбатарейної боротьби
Радар автоматично виявляє та відстежує постріли артилерії, мінометів або пуски ракет, щоб виявити місце, звідки ворог веде вогонь. Також його можна використовувати для коригування артилерійського вогню.
AN/TPQ-36 може одночасно спостерігати за 99 цілями. Ствольну артилерію він може виявляти на дальності до 14 км, міномети — до 18 км, а ракетну артилерію — до 24 км. Позиція окупантів виявляється з першого пострілу.

Екіпаж — 5 бійців. Розгортається станція з похідного положення 15 хвилин, підготовка до евакуації займає 5 хвилин. За досвідом, спрощена апаратура дозволяє в 90% випадків ремонтних робіт провести їх в польових умовах.

Україні вперше почали постачати станції ще у 2015 році. Після початку повномасштабного вторгнення періодично передають ще станції, востаннє це було 19 травня.
Sentinel
американський радар створений для систем ППО малого радіусу дії
Радар здатен виявляти безпілотники, крилаті ракети, вертольоти та літаки на максимальній дальності до 40 км. Система автоматично захоплює, відстежує, класифікує, ідентифікує та повідомляє про цілі в радіусі 360 градусів.
Радар має підвищену стійкість до засобів радіоелектронної протидії та протирадіолокаційних ракет. Про передачу станцій Україні оголосили в США 13 квітня.
239
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор