Поки у Бахмутській громаді небагато літніх людей, які б встигли двічі вакцинуватися до червня. Всього щеплених з цієї вікової групи в громаді близько 40% від запланованої кількості людей.
Про це Вільному радіо розповідає директорка Бахмутського Центру первинної медичної допомоги Світлана Шабаліна. Скільки є таких людей в громаді — медики зараз з’ясовують, але таких небагато.
“Запрошуємо зараз людей віком 60+ на третю дозу — тих, у кого минуло понад 6 місяців від другого щеплення. Тобто це ті, хто повністю вакцинувався у червні. Нам було дозволено вакцинувати людей 60+ десь з травня, другу дозу вони отримували в липні-серпні. Тож більша кількість цих людей завершила вакцинацію у серпні-жовтні. Поступово будемо їх запрошувати”, — каже Світлана Шабаліна.
За її словами, всього у Бахмутській громаді — 17 845 людей, старших за 60 років (це тільки ті, хто уклав декларації з сімейними лікарями).
“З них першу дозу отримали 6 819 людей (це 10,7% від загальної кількості населення та 38% від кількості людей 60+). Другою дозою у нас щеплено 6 650 (це 10,5% від загальної кількості населення та 37,3% від кількості людей 60+). Ми не маємо “розриву”: між цими групами людей є до 300 осіб, які до другої дози щеплення встигли захворіти, і в них йде відтермінування”, — розповідає Вільному радіо Світлана Шабаліна.
Директорка Бахмутського ЦПМСД каже, що більшість з цих людей щепилися вакциною Coronovac. Для бустерної дози щеплення пропонується м-РНК-вакцина.
“Це Moderna та Pfizer. Зараз у нас є невелика кількість Moderna для людей, які мають отримати другу дозу у січні. І сьогодні ми поїхали на базу отримувати Pfizer. Тепер у нас є змога щеплювати цією більш ефективною вакциною та робити нею “бустери”, — каже директорка Бахмутського ЦПМД.
▪️ перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer ▪️ перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer ▪️ перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer ▪️ перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
За даними Світлани Шабаліної, показники вакцинування серед літніх людей по Бахмутській громаді вищі за середній по області, який не дотягує до 10%. Вона зазначає, що невакциновані літні люди частіше потрапляють до стаціонарів з проявами коронавірусної хвороби з ускладненнями.
“1303 людини були госпіталізовані, це 7,3% від групи 60+. Смертність склала 1,6%, тобто померли 285 людей цієї вікової категорії за весь період пандемії”, — повідомляє лікарка.
За даними Міністерства охорони здоров’я, СOVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Аби отримати новий цифровий документ, треба надіслати запит на порталі чи у мобільному застосунку “Дія” не раніше останніх чисел січня.
Цей сертифікат буде чинним 270 днів. Також, окрім COVID-сертифікату, українці, які отримали бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його видаватимуть за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів.
Нагадаємо, в Бахмуті працюють декілька пунктів вакцинації від коронавірусу. Їхні адреси та контактні телефони ми зібрали в одному матеріалі Де вакцинуватися проти коронавірусу в Бахмуті (карта, адреси, телефони)
Читайте також: