Ми в Соціальних мережах

У фінальному етапі науково-технічного конкурсу InventorUA взяли участь майже півтори сотні молодих винахідників. Донеччани здобули призові місця у чотирьох різних номінаціях, що стосуються цифрових технологій, інновацій, інженерії та медицини.

 

Про це інформують у Донецькій ОВА.

 

У II етапі Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів InventorUA змагалися 146 юних винахідників із різних куточків України. Чотирма призовими місцями відзначилися донеччани.

У номінації “Збереження здоров’я та лікування хвороб” у старшій вікової категорії  І місце посіла 11-класниця Покровського НВК№11 Марія Єрьоміна, яка представила проєкт Cybernetic Manipulator V-1.0. Дослідниця розробляла кібернетичний протез-маніпулятор на базі платформи Arduino, який має поліпшити якість життя людей із фізичними обмеженнями.

У номінації “Нові матеріали та нанотехнології” у старшій віковій категорії II місце виборов 11-класник із Великої Новосілки Борис Соломка, вихованець гуртка “Програмна інженерія” Донецької обласної Малої академії наук учнівської молоді. Хлопець захищав свій проєкт “Дослідження методів керування пристроями в нестандартних умовах — ViHaMot”. Віртуальний перекладач “рука-мишка”, який він розробив, дозволить використовувати стандартні пристрої під час нестандартних ситуацій (у польових умовах чи стресових ситуаціях, при використанні протезованих кінцівок тощо).

У номінації “Прикладні інженерні технології” у старшій віковій категорії II місце виборола 10-класниця з Покровська Анжеліка Ходирєва, вихованка гуртка “Прикладна фізика” Донецької обласної МАН. Її проєкт мав назву “Модель електродвигуна, в основі роботи якого лежить принцип самоіндукції”. Створений дослідницею простий двигун із двома (механічною та електричною) системами управління заощаджує енергію та може бути підключений як до системи опалення житлового будинку, так і до двигуна літака.

У номінації “Цифрові технології” у старшій віковій категорії III місце здобув 11-класник із Покровська Дмитро Осіпов. Хлопець представив проєкт “Дослідження ефективності використання DNS-фільтра на базі RASPBERRY PI 4 для SOHO-сегмента”. Проєкт Дмитра спрямований на підвищення безпеки малого бізнесу, допомагаючи малим підприємцям захистити свої мережі від різних інтернет-загроз.

Фіналісти InventorUA нагороджені сертифікатами Ukrainian Future, які дають право автоматичного зарахування на програму UF Startup School Beginner, де зможуть розпочати роботу над перетворенням своїх наукових робіт в чинні стартапи”, — додають у ДонОВА. 

Нагадаємо, школярка з Костянтинівки Ганна Касай стала однією з найкращих на всеукраїнській олімпіаді з філософії. Дівчина написала есе англійською мовою про стать та гендер, а також їхній вплив на становище жінки в суспільстві. Її робота посіла третє місце в одній із груп конкурсу.

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.