Всеукраїнський конкурсу науково-технічних проєктів "InventorUA". Фото: МАН
Всеукраїнський конкурсу науково-технічних проєктів "InventorUA". Фото: МАН

У фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів “InventorUA” взяли участь понад 190 юних дослідників, серед них — шість школярів з Донецької області. Усі вони — учні Покровської школи, які у підсумку здобули чотири нагороди: золоту, срібну та дві бронзові медалі.

Про це повідомили у Покровській МВА. 

Мала академія наук України оголосила результати Всеукраїнського конкурсу молодіжних науково-технічних проєктів “InventorUA”. У ньому підлітки 12-18 років демонстрували свої винаходи та змагалися з іншими учасниками за звання “інноватора року”. 

Загалом цьогоріч до конкурсу долучилося 196 учасників, серед них — шість юних дослідників з Донецької області. Усі вони — учні Покровської ЗОШ №9, які у підсумку здобули чотири нагороди:

  • У номінації “Стійкий життєвий простір” учень 10 класу Микита Теличко виборов перше місце за “Інтерактивний словник для вивчення жестових мов з використанням комп’ютерного зору та відкритих баз даних”.
  • У номінації “Прикладні інженерні технології” учень 8 класу Нікіта Литвин отримав друге місце за науковий проєкт “PENGUTIME” — інтерактивна модель на базі Arduino Uno для управління власним часом.
  • У номінації “Цифрові технології” учень 8 класу Дмитро Філь посів третє місце за науковий проєкт “Інтерактивний вебсайт для вивчення вибухонебезпечних предметів “SAFESTEP”.
  • У номінації “Цифрові технології” також третє місце посів учень 10 класу Богдан Басараб — за науковий проєкт “Сервіс безпечного обміну повідомленнями з можливістю їх самознищення для ведення конфіденційних бізнес-переговорів “SECURETALK”.

Також двоє школярів отримали дипломи учасників — Дмитро Суржа за проєкт “Система динамічного позиціювання сонячних панелей” та Анжеліка Ходирєва за проєкт “Температурно-адаптивна маска для покращення сну”.

У Донецькій ОВА доповнили, що 29 учасників конкурсу отримали сертифікати Ukrainian Future, бізнес-інкубатора МАНу, які надають право автоматичного зарахування на програму UF Startup School Beginner. 

Серед них учні з Донеччини — Богдан Басараб, Дмитро Суржа та Микита Теличко. Вони зможуть здобути базові знання про стартап-екосистему та зробити перші кроки до створення власного бізнесу, уточнили у відомсті.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо відвідали громадське обговорення реформи профільної середньої освіти Донеччини та розпитали посадовців про нововведення. 


Завантажити ще...