Чоловікам планують розширити права на декретні відпустки. Законопроєкт підтримали в першому читанні


image
Фото: з відкритих джерел

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, яким хочуть вирівняти права чоловіків і жінок у догляді за дітьми. Батькам хочуть дозволити брати декрет на рівних умовах, а також додатково оплачувати відпустку при народженні.

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з порталу Верховної Ради України.

Перед голосуванням у парламенті одна з авторів цього законопроєкту народна обраниця Марина Бардіна зазначила, що цим законопроєктом права чоловіків у вихованні дитини прирівняються до прав матері.

“Цей законопроєкт стосується можливостей для батька бути на рівні з матір’ю у вихованні та догляді за дітьми. Що ми пропонуємо цим законопроєктом. Ми хочемо урівноважити права батька і матері у догляді за дитиною і дати можливість чоловікам брати відпустку по догляду за дитиною до 3 років”, — розповіла з трибуни Верховної Ради України народна депутатка Марина Бардіна.

Ще один автор законопроєкту Дмитро Чорний зазначив, що крім декретної відпустки на 3 роки, батькам та родичам хочуть дати можливість взяти ще й додаткову відпустку на 14 днів одразу після народження дитини. На неї може розраховувати сам батько (неважливо зареєстрований шлюб чи ні), бабуся, дідусь, або інший повнолітній родич, який фактично доглядає за дитиною. Таку відпустку оплачуватиме роботодавець.

Також, роботодавців хочуть зобов’язати давати додаткові 14 днів оплачуваної відпустки, якщо у батька три та більше дітей або в дитини є інвалідність.

Народні депутати Марина Бардіна та Дмитро Чорний пояснили, що цей законопроєкт — крок до європейського вирішення проблеми з гендерною рівністю. Документ до першого читання схвалили в профільному комітеті, а також у Міністерстві соціальної політики.

Зазначимо, згідно з Кодексом законів про працю України наразі батько і так може піти у декретну відпустку. Але дозволити це можуть лише за умови, якщо матір дитини вийшла на роботу або довгий час знаходиться в лікарні.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: