Зображення до посту Чим зараз зайняті бахмутські експредставники “ОПЗЖ” та що думають про заборону політсили
Фото: Вільне Радіо

До Бахмутської міськради під брендом політсили Медведчука пройшли 11 людей, і це була друга за чисельністю фракція у міській раді. Нині ж “ОПЗЖ” під забороною, і з початком відкритої війни ці люди зникли з публічного простору. Вони не дають інтерв’ю, багато хто закрив сторінки у соцмережах, а дехто не відвідує й сесії. Тож ми вирішили запитати в них, чим вони займаються зараз та що думають про заборону партії.

Діяльність партії “Опозиційна платформа — За життя”, разом із іншими проросійськими політсилами, в РНБО припинили 20 березня. У червні Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові заборонив діяльність “ОПЗЖ”, а майно партії зобов’язали передати державі. У липні “ОПЗЖ” подала апеляцію, втім суд не став на сторону політсили — партію заборонили остаточно, і це рішення не підлягає оскарженню.

В СБУ стверджують: партія створює загрози суверенітету та територіальній цілісності України, а щодо її членів з початку вторгнення порушили 70 кримінальних проваджень.

Ми вирішили дізнатися в депутатів Бахмута, що вони думають з цього приводу. На зв’язок вдалося вийти з 6 людьми, які пройшли у міську раду за списками “ОПЗЖ”. Це Валерій Слєсарєв, Ольга Горбунова, Зосим Йорохов, Вадим Капля, Артур Радковський та Лілія Савченко. Інші не відповідають на дзвінки або перебувають поза зоною досяжності.

Ексголова осередку Валерій Слєсарєв каже: “ОПЗЖ” — це сторінка минулого, яка зараз цікавить його менш за все. Депутат відмовився коментувати заборону партії та додав:

“У багатьох політичних силах, в тому числі і в цій партії, були зрадники України. В Бахмуті таких немає”, — каже Валерій Слєсарєв.

Після заборони “ОПЗЖ” Слєсарєв залишається безпартійним, та найближчим часом не планує вступати до іншої політсили. А от чи є такі плани в його колишніх однопартійців, він не знає.

“Після [повномасштабної] збройної агресії Російської Федерації зв’язок з багатьма, деякими обірвався за деякими обставинами. В тому числі у зв’язку з евакуацією”, — каже Валерій Слєсарєв.

За його словами, ексчлени “ОПЗЖ” беруть участь у сесіях, які у зв’язку із війною проводять онлайн. Роблять це за можливості, доповнює депутат, але вона є не завжди через обстріли і нестабільний зв’язок.

Із цим твердженням не погодилася колега Слєсарєва, депутатка Ольга Горбунова. Вона дивується нашому питанню про пленарні засідання:

“— А що, проводяться сесії? Чи в  якому плані? 

— Наскільки я знаю, сесії мають проводити онлайн. Їх не проводять? 

— Ні. Мені ніхто не повідомляє про це. Наскільки я знаю, після введення військової адміністрації депутати не проводять засідання”, — каже Ольга Горбунова.

Зазначимо, про проведення пленарних засідань в режимі онлайн регулярно звітують на сайті Бахмутської міськради. Окрім цього, там є й анонси майбутніх сесій. А от результати поіменних голосувань та відео засідань в міській раді перестали публікувати в березні. В останній сесії, про яку є інформація (вона відбулася 9 березня), взяли участь лише двоє депутатів, які пройшли до міськради від “ОПЗЖ” — Валерій Слєсарєв і Анатолій Бахурець.

Ольга Горбунова каже: вийшла із партії ще до вторгнення, бо заздалегідь знала що “все так буде”. На наше питання, що саме вона має на увазі, депутатка відповідає: “знала про те, що партію заборонять”. Втім, доповнює, програма партії їй імпонувала. А щодо заборони “ОПЗЖ” та твердження СБУ про те, що політична сила загрожує суверенітету та територіальній цілісності України, каже так:

“Я не вважаю що хтось… принаймні я цього не робила і таких висказувань ніяких і думок у мене не було”, — говорить Ольга Горбунова.

Ще двоє колишніх представників “ОПЗЖ” — Зосим Йорохов та Лілія Савченко — стверджують, що беруть участь у сесіях за можливості. Щодо заборони партії та загрози суверенітету України, яку вона створювала, Йорохов каже:

“Я нічого не думаю з цього приводу. Я не знаю, що там у вищому керівництві [партії], на місцевому рівні вже точно нічого подібного не відбувалося”, — говорить депутат Зосим Йорохов.

А от Ліля Савченко сказала, що не може відповісти на це запитання. Та додала, що вийшла із партії ще до відкритого вторгнення, бо не була згодна з позицією лідерів політсили.

Про те, що продовжує працювати як міський депутат, повідомив Артур Радковський. Запевняє, що бере участь в усіх засіданнях, останнє було в серпні. А от заборона партії, доповнює депутат, його не стосується.

“Вони ж мене самі виключили. Я ніколи не був саме депутатом від “ОПЗЖ”. А із фракції мене виключили ще в грудні, у нас були політичні розбіжності. Хотіли відкликати й з депутатів взагалі, та їм це не вдалося. Якщо заборонили партію, мабуть, правильно, в СБУ ж розумні люди сидять”, — говорить депутат Радковський.

Єдиний з наших співрозмовників, хто впевнено заявив, що заборона “ОПЗЖ” була правильним рішенням, — Вадим Капля. Цей депутат також пройшов до міської ради за списками “ОПЗЖ”, але ніколи не був членом партії. Тож на заборону політсили відреагував так:

“Ну правильно, вони там колаборанти”, — каже депутат.

Та уточнив, що відомостей про колаборантів саме з Бахмута в нього немає. Також Капля додав, що нині не має змоги брати участь у пленарних засіданнях через роботу та евакуацію.

Знайти публічні висловлення інших експредставників бахмутської “ОПЗЖ” про повномасштабну війну в Україні нам не вдалося. Більшість із них закрили або видалили свої сторінки в соцмережах. Інші — не написали жодного слова про військову агресію РФ.

Нагадаємо, серед маріупольських обранців, які продовжують працювати в окупації, більшість депутати від “ОПЗЖ”. Цю партію представляє й мер Святогірська Володимир Бандура, якого підозрюють у держзраді за співпрацю з окупантами.

Читайте також:


Завантажити ще...