Читайте — щоб зрозуміти! Як у Сіверську з’явився “закодований” мурал


image
Фото: Сіверська бібліотека для дітей

Стінопис з дівчинкою, яка читає, намалювали на одній зі стін будівлі Сіверської бібліотеки для дітей 15 листопада. Навколо нього одразу почали точитися суперечки. Дехто з містян вважає мурал неестетичним, а представники бібліотеки запрошують критиків взяти у них книги з мистецтвознавства, аби краще розуміти сучасну творчість та усі символи, що є в малюнку. 

.

Про “життєвий шлях” стінопису Вільному радіо розповіла директорка бібліотеки Віра Котинська. Авторка муралу — 19-річна жителька Херсона Софія Гуцул. Назви у малюнка немає, тож кожен може сприймати його по-своєму. А організував усе меценат бібліотеки, який побажав залишитись інкогніто.

“Хотіли привернути увагу саме молоді до бібліотеки, до читання книг, сучасного мистецтва. Показати, що література — не щось нудне. Надихнути підлітків на творчість. Софія якраз  приблизно такого віку. Вона є учасницею освітнього проєкту “Відлік”, мені порадили до неї звернутися. Дівчина ніде не вчилася малювати, сама опанувала це вміння. Малюнок теж придумала сама, я тільки запропонував ключові слова, тези, які асоціюються з бібліотекою”, — розповідає меценат. 

“Дівчина мурал за два дні намалювала. Молоді дуже подобається, роблять селфі. Покоління 50+ налаштоване, скажімо так, дещо агресивно. Критикують. Ми думаємо, що вони просто не розуміються на сучасному мистецтві”, — пояснює директорка бібліотеки. 

Скріншот з групи Сіверська ОТГ у Facebook
Фото: Сіверська бібліотека для дітей

Мурал виконаний у сіро-чорно-червоних тонах. Креативна читачка зображена в оточенні слів “незалежність”, “культура”, “перформанс”, “музика”. Щоб краще розуміти таку творчість, у бібліотеці радять почитати книги про мистецтво. Їхні назви зібрали в одному пості  в Instagram. Усі книги також подарував меценат, їх можна взяти в бібліотеці. 

Всі книги, позначені хештегами в інстаграм публікації, подаровані меценатом бібліотеки, є у нас в наявності і допоможуть...

Posted by Сіверська бібліотека для дітей on Thursday, November 19, 2020

“Хотіли людей зацікавити. Показати, що варто прочитати одну чи кілька цих книг. Що, наприклад,  ці кольори —  це зовсім не про агресію. Якщо у дівчинки рука на животі, мається на увазі, що книги — це духовна їжа”, — пояснює Віра Котинська.

Нагадаємо, в Сіверську є своя алея муралів із портретами видатних поетів української культури. Іван Франко, Тарас Шевченко, Ліна Костенко, Володимир Сосюра — саме вони зустрічають гостей Будинку культури.

Фото: Вільне радіо

Більше про цікавинки цієї ОТГ читайте в матеріалі

Фото: Вільне радіо

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: