Підтримати
Де відпочити з наметами у Донецькій області
Фото з відкритих джерел

Наші журналісти зібрали кілька цікавих локацій, які добре підійдуть для відпочинку за містом. Тож беріть намет, казанок і гітару та вирушайте в подорож.

 

Клебан-Бик

Регіональний ландшафтний парк Клебан-Бик простягається на майже 3 тисячі гектарів. Частина його знаходиться у Костянтинівському районі, а інша – у Бахмутському. На території парку, розташованого по обидва береги Клебан-Бикського водосховища, є багато червонокнижних рослин і тварин.

У парку є дві ділянки, де можна влаштуватися з наметом.

“Це ділянка “Бересток” ближче до Костянтинівки та “Сонячна долина” біля Олександро-Калинового та Катеринівки. Намет можна орендувати в нас, а можна принести свій. Якщо ви приносите свій, тоді треба заплатити 15 грн за те, що ви перебуваєте на природоохоронній території, а також 50 грн за розташування свого намету на нашій території. Якщо ви бажаєте взяти намет в оренду в нас, це коштує 60 грн та ще 50 за те, що ставите його на території парку”, – розповідає Вільному радіо провідна фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою РЛП “Клебан-Бик” Аліна Дубова.

Обидві ділянки розташовані біля водосховища, тож там можна купатися та ловити рибу. Платити за це не треба.

Дістатися до ландшафтного парку можна на власному авто або таксі.

Регіональний ландшафтний парк Клебан-Бик на Донеччині
Фото: klebanbyk.com.ua

Блакитні озера

Неподалік від Лимана є два озера, які утворилися на місці піщаних видобутків. Приблизно 60 років тому кар’єри заповнилися чистою водою та перетворилися на популярне місце для відпочивальників. На березі озер є сосновий ліс, де можна поставити намет. А у водоймах водяться щуки, карасі, окуні та інша риба. Загалом у літній період сюди приїздять багато туристів-“дикунів”.

Між озерами пролягає автошлях, тож доїхати туди можна на машині. Також до Лимана їздять електрички, а звідти треба зробити пересадку.

Блакитні озера на Донеччині
Фото з відкритих джерел

Щурове

До Блакитних озер можна дійти і з цього тихого селища. Але воно гарне й саме по собі, адже тут є все, що треба для кемпінгу. Щурове розташоване на березі Сіверського Дінця, багатого рибою. З боків селище оточують густі сосново-листяні ліси, де після дощів можна назбирати кошик-другий грибів.

Якщо у вас немає власної автівки, то поруч із Щуровим є залізнична станція Брусин. Прибувши туди, можна доїхати до селища на таксі, а можна дійти й пішки.

Селище Щурове Донецької області
Фото з відкритих джерел

Білокузьминівські скелі

Цей пам’ятник природи знаходиться у Костянтинівському районі. Біло-сірі крейдяні гори та скелі височіють над степом вже 90 мільйонів років. Колись тут було море, яке населяли невеликі істоти з вапняковим скелетом. З їхніх рештків і сформувалося це природне утворення.

У підніжжя скель ростуть переважно жовтець, конюшина та інші лугові рослини. Дерев тут небагато, але вистачає, щоб поставити там намет. Але у сильну спеку сюди краще все ж не їхати.

Регулярного сполучення до Білокузьминівських гір немає, тому ця локація підійде для людей зі своєю машиною.

Білокузьминівські скелі, Донецька область
Фото: Віталій Башкатов

Гектова балка

Квітучий ботанічний заказник “Гектова балка” розкинувся у Шахівській громаді. Це 40 гектарів території з рослинами з Червоної книги. Пагорби тут не розривали, і на схилах зберігся типовий донбаський степ.

“Тут у нас 8 червонокнижних рослин росте, але наш піон найкрутіший. Також тут дрок донський, брандушка. Дрок взагалі в європейській Червоній книзі, брандушка – у всеукраїнській, піон – в обласній. Але піон цінний тим, що тут у нас знаходяться колонії піона. Це дикий піон, його природа тут посадила. Ще є ковила Лессінга, теж червонокнижна”, – розповідав нашим журналістам еколог громади Олександр Сєргєєв.

Читайте також: Села, де вистачає всього, окрім людей. Шахівська ОТГ

Громадського транспорту тут немає, тож доїхати сюди можна на машині.

Гектова балка на Донеччині
Фото: decentralization.gov.ua

Читайте також:


Завантажити ще...