126 протезів кінцівок на місяць виготовляють у центрах протезування Дніпропетровської області. Це на 16% менше, ніж майстри мають можливість робити. Де в Дніпрі та області можна замовити протези рук та ніг та чи велика черга на підприємствах — розповідаємо.
Дані про центри протезування в Дніпропетровській області журналісти Вільного радіо дізнались з інтерактивної мапи Міністерства соціальної політики.
В Дніпропетровській області працюють 22 протезисти. Більшість з них займаються виготовленням протезів нижніх кінцівок. Загалом в регіоні за місяць можуть робити щомісяця 192 протези ніг (зараз виготовляють 121 штуку) та 18 протезів рук (зараз виготовляють 5).
Виготовленням протезів займаються такі компанії:
Адреса: Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 21
Телефон: 056 376 54 02, 056 376 54 12
Найменша черга у цьому центрі. Нижніми кінцівками тут займаються 10 протезистів, вони за місяць виготовляють 42 протези, можуть робити у понад два рази більше. Протези рук роблять двоє спеціалістів. За місяць готують чотири штуки, можливості підприємства дозволяють робити 17.
Трохи меншу завантаженість, ніж дозволяє виробництво, зараз мають майстри цього центра. Тут виготовляють протези тільки нижніх кінцівок. Чотири майстри за місяць роблять 57 штук, мають можливість — 78.
Телефон: 063 433 47 71
У цьому центрі попит вже перевищує можливості: спеціалісти роблять 13 протезів нижніх кінцівок на місяць замість запланованих 12. Також виготовляють один протез руки на місяць.
Телефон: 095 451 36 32
У філії у Кривому Розі наразі черга, адже роблять більше, ніж дозволяють потужності. Виготовляють тут тільки протези нижніх кінцівок. Їх зараз роблять дев’ять замість запланованих восьми.
Паралімпійська плавчиня з Соледара Вероніка Коржова, розповіла, що через повномасштабну війну в країні процес протезування ускладнився. Зараз спортсменка замовляє протези у Дніпрі.
“Раніше я їздила до Харкова протезуватись, там у мене був улюблений майстер. Була лікарня та реабілітація біля заводу-виробника, я могла там тиждень-два проходити курс лікування, масажі і паралельно протезуватись. Це було зручно. А зараз там “гаряче”. У Дніпрі мені робили протези пів року, це стало менш зручно, ніж було у Харкові”, — розповідала Вероніка Вільному радіо.
Зазначимо, кількість протезів, які виготовляють, не дорівнює кількості людей з ампутаціями. Зокрема для дітей оновлюють протези регулярно, тож вони звертаються до центрів з виготовлення знову і знову. Також часом протез перероблюють.
Військові та цивільні, яким необхідне протезування, мають право отримати протез безплатно. Як отримати протез від держави, на якому рівні нині перебуває протезування в Україні та чи справляються лікарі з потоком пацієнтів, розповідали журналісти Вільного радіо.
Нагадаємо, у 2023 році у державному бюджеті на протезування для військових і цивільних, які втратили кінцівки через війну, передбачили понад 356 млн грн. Це в 15 разів більше, ніж торік.