Вже менш як за місяць в Україні розпочнеться спортивна програма “Активні парки – локації здорової України”. На Донеччині ініціативу розвиватимуть у 4 містах, серед яких є Бахмут. Де саме облаштують локації для активного відпочинку та про які недоліки проєкту вже говорять у профільному управлінні – читайте далі.
Початок програми запланували на 1 квітня. Вона покликана привчити населення до спорту. Автори ініціативи пропонують проводити для мешканців заходи у парках і скверах. Наприклад, це можуть бути руханки з провідними спортсменами, спортивні квести та фестивалі, прокат спортінвентарю, створення урбан-парків тощо. Детально про програму ми писали у цьому матеріалі.
У Бахмуті вже визначилися з місцями, де для людей облаштують локації активного дозвілля. Це стадіон “Металург” разом із тренажерами поряд, а також спортмайданчик з футбольним полем на вул. Ювілейній.
Як пояснив Вільному радіо начальник управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міськради Віктор Лис, ефективність програми визначатимуть за допомогою QR-кодів. Таблички з ними міститимуться на кожному тренажері або навіть лавці, яку можна використовувати як спортивне знаряддя. Підходячи до тренажера, людина має зчитати код за допомогою телефона. Після цього на екрані з’явиться інформація про вправи різних ступенів інтенсивності, які можна виконувати на даному знарядді.
Вже на цьому етапі з’являється проблема. За словами Віктора Лиса, у Бахмуті фізкультура на свіжому повітрі найбільше до вподоби людям поважного віку.
“Це важке питання, ми не знаємо, як це правильно зробити. Мало в кого з пенсіонерів є сучасні смартфони, не кажучи вже про вміння користуватися спеціальними програмами. Це тільки молодь така просунута, вони вміють цими гаджетами користуватися. Відповідно, лише вони будуть передавати ці сигнали на Київ”, – розповідає начальник бахмутського управління фізичної культури та спорту.
Посадовець зазначає, що з такими ж складнощами зіштовхнуться й в інших містах області. Питання стосовно QR-кодів чоловік озвучував на нараді з представництвом облдержадміністрації, але чіткої відповіді не отримав.
Інша проблема, яка турбує міську адміністрацію – фінансування на програму. Грошових вливань з боку держави на проєкт не передбачається, тож розвивати його доведеться своїм коштом.
“Кажуть, ми повинні самі QR-коди розмістити, самі плакати розвісити, самі місця організувати. Грошей не дамо – це ваші проблеми”, – каже Віктор Лис.
Отже, тепер місцеві посадовці думатимуть, як перерозподілити бюджет, аби знайти кошти на державну ініціативу. Скільки саме доведеться витратити – поки не відомо.
За словами Віктора Лиса, на двох локаціях зупинятися не планують. Активності для населення будуть влаштовувати там, де є спортмайданчики. Наприклад, біля шкіл.
У проєкті братимуть участь і місцеві спортсмени.
“Ми плануємо залучати спортсменів по напрямках, буде брати участь спортивна школа – як тренери, так і учні. Зараз ми складаємо план заходів”, – говорить посадовець.
Він додає, що наразі Бахмут має найвищий показник по області із залучення мешканців до спорту – 24%. На другому місті – Маріуполь, де спортом займаються 17,5% жителів.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.