Бійці ЗСУ. Ілюстративне фото: Володимир Зеленський

Українське міноборони планує визначити порядок та умови звільнення військових бодай з частини категорій до 18 грудня. Ці норми планують прописати в окремому законопроєкті.

 

Про це журналістам видання “Українська правда” повідомив секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.

Міністерство оборони України обіцяє завершити роботу над законопроєктом про звільнення військових зі служби до 18 грудня 2024 року. У документі планують визначити порядок та умови, за яким військовослужбовці деяких категорій зможуть залишати свою службу.

“Комітет звертався до Міністерства оборони з офіційним запитом щодо напрацювання законопроєкту про визначення порядку та умов звільнення зі служби деяких категорій військових під час воєнного стану. Днями надійшла відповідь, в якій ідеться, що відповідно до плану МОУ проєкт буде готовий у визначений парламентом терміном — до 18 грудня 2024 року”, — сказав секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.

Він додав, що наразі невідомо, які саме механізми звільнення військових запропонує оборонне відомство.

Що відбувається з демобілізацією в Україні

Перша версія законопроєкту про посилення мобілізації в Україні містила норму, згідно з якою 36 місяців безперервної служби були підставою для написання заяви на звільнення, однак остаточне рішення про демобілізацію військових повинно було ухвалювати його командування. Втім, до другого читання законопроєкту цю норму прибрали та пообіцяли прописати норми щодо демобілізації в окремому законопроєкті.

У квітні речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону “Єдині новини” заявив, що розробка цього законопроєкту може тривати до 8 місяців (тобто до січня 2025 року).

“Генеральний штаб, вочевидь, володіє повною картиною, повною ситуацією, яка наразі є, і перспективами. І, знову ж таки, маємо відштовхуватись від усіх сценаріїв, у тому числі не дуже оптимістичних. Зважуються всі моменти, аби не було такого, що десь будуть [російські] прориви  [на фронті] чи десь буде послаблення оборони України”, — казав речник МОУ Дмитро Лазуткін.

У червні голова комітету Верховної Ради з питань з нацбезпеки, оборони й розвідки Олександр Завітневич в інтерв’ю заявив, що терміни демобілізації українських військових будуть напряму залежати від швидкості набору нових бійців, на що позитивно вплинув оновлений законопроєкт.

Нагадаємо, уряд спростив переведення між частинами в українському війську. З 15 листопада перевестися можна буде в мобільному застосунку для військовослужбовців “Армія+” через рапорт.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...