Підтримати
КПВВ Гоптівка на Харківщині
Фото: пресс-служба ДПСУ

Прикордонники отримали від свого керівництва інструкції та розповіли, як діяти, аби абітурієнтів та тих, хто їх супроводжує, не оштрафували.  


Адміністрація Держприкордонслужби рекомендувала своїм співробітникам на державному кордоні з Росією не штрафувати абітурієнтів з ОРДЛО, які вимушені прибувати до України з окупованих територій через РФ. Також пропонують не штрафувати й людину, яка супроводжує вступника. 

Про це повідомляє пресс-служба Міністерства освіти та науки. 

Прикордонникам рекомендували вважати таке вимушене правопорушення як малозначне та звільняти абітурієнта і його супровід від адмінвідповідальності. 

Для довідки:
Громадяни України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, для того, аби попасти на підконтрольну територію, іноді вимушені їхати в об’їзд української території по російській, перетинаючи на ТОТ неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону. За чинними нормами, це вважається порушенням правил виїзду з ТОТ, є адміністративним правопорушенням та карається штрафом. Особливо це стосується мешканців окупованої Донеччини, де бойовики встановили більше заборон, і де фактично працює 1 гуманітарний коридор, який 5 днів на тиждень людей не пропускає.

МОН звернулося до прикордонників із проханням не штрафувати таких абітурієнтів та пояснити алгоритм дій.

[banner_roz4]

Начальник відділу комунікацій зі ЗМІ Держприкордонслужби Олег Бойко в ефірі телеканалу “Україна 24” підтвердив, що прикордонники отримали такі рекомендації. 

“Доведено до органів Держприкордонслужби, до персоналу, який здійснює прикордонний контроль у пунктах пропуску через державний кордон, що є така проблематика. Відповідно, інспектори при розгляді безпосередньо документів і обставин щодо в’їзду таких абітурієнтів, зважаючи на гуманітарний характер такого правопорушення, вимушений по суті, можуть закривати адміністративне провадження за малозначністю”, ㅡ пояснив Бойко.

Як діяти, аби абітурієнта та його супровід не оштрафували 

Представник ДПСУ дав рекомендації, як потрібно діяти.

“Треба пояснити, що це абітурієнт, що він їде вступати до вишу, який розміщується на підконтрольній українській владі території. Звичайно, бажано мати якісь документальні підтвердження. 

Отже, аби уникнути штрафу, абітурієнт та його супровід має:

1) документально підтвердити мету такого в’їзду, тобто показати запрошення на участь у державній підсумковій атестації та/або випробуваннях для вступу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»;

2) Заявити про те, що їх вимушене правопорушення згідно зі ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП,  —  ред.) є малозначним. 

3) Просити на основі цього звільнити від адмінвідповідальності. 

За словами представника ДПСУ, на таке порушення прикордонники не можуть заплющувати очі, і вирішуватимуть, штрафувати чи ні, у кожному конкретному випадку на кордоні.  

“У нас КУпАП однозначно визначає, що порушення порядку в’їзду ㅡ це  адміністративне правопорушення…. В будь-якому випадку вирішує безпосередньо посадова особа, яка перебуває в пункті пропуску і несе відповідальність за кожне таке своє рішення. Чим більше буде доказових документів, аргументів, тим легше такій посадовій особі прийняти рішення, щоб звільнити відповідну особу від адміністративної відповідальності”,  —  зазначає Олег Бойко. 

Для довідки:
Для того, аби вступники з ОРДЛО змогли навчатись на вільній українській території, до 24 вересня працюють освітні центри “Донбас-Україна” у 214-ти закладах вищої та фахової передвищої освіти. Для цього до 20 липня треба особисто подати документи та скласти іспити  —  для бюджетної форми навчання, і до 20 вересня  —  на контрактній основі. Детальна інструкція, як це зробити  —  за цим посиланням.
 

Нагадаємо, окупанти “ДНР” вирішили пропускати з контрольованої ними території підлітків старших ніж 14 років лише за наявності у них одного з паспортів (України, РФ, закордонних паспортів цих країн або паспорту Донецької псевдореспубліки). Раніше такі підлітки могли виїжджати з ТОТ лише по свідоцтву про народження. 

У Мінреінтеграції заявили, що це спланована акція керованих Росією бойовиків, щоб перешкоджати абітурієнтам з окупованих територій вступати в українські ВНЗ. Також ця вимога бойовиків примушує дітей 14 років отримувати фейкові паспорти від окупаційного режиму і громадянство РФ.

Через те, що окупаційні адміністрації РФ на Донбасі перешкоджають людям перетинати лінію розмежування, для абітурієнтів з ТОТ продовжили строк прийому документів до 29 червня на навчання на підготовчих курсах. 

Додамо, минулої вступної кампанії окупанти так само перешкоджали молоді з тимчасово окупованих районів виїжджати на навчання на підконтрольну територію. Про те, що доводиться долати абітурієнтам з ТОТ та скільком вдалося-таки вступити у вищі навчальні заклади, ми розповідали в матеріалі Нерви, штрафи і можливості. Як випускники з ОРДЛО стають українськими студентами

Читайте також:

 


Завантажити ще...