У Торецькій центральній лікарні хочуть купити хірургічне обладнання (на заміну вже застарілому) та апарати для проведення реабілітації. Останніх раніше у медзакладі не було, це новий напрямок роботи лікарні. Розповідаємо, що саме придбають та де планують проводити реабілітацію.
Тендери на закупівлю медобладнання журналісти Вільного радіо знайшли на сайті публічних закупівель Prozorro. Деталі щодо призначення нової апаратури в коментарі нашій журналістці повідомив директор Центральної міської лікарні Торецька Сергій Халаімов.
Усього медобладнання хочуть замовити на 9 млн 24 тис. 737 грн. Це гроші з бюджету Торецької громади. Близько 3,5 млн планують витратити на ендоскопічну стійку для артроскопії (хірургічна маніпуляція для діагностики та лікування суглобів). Ще у близько 880 тис. грн обійдеться відеогістероскоп (обладнання для хірургічної діагностики та операцій).
“Хірургічне обладнання у нас було і раніше, але застаріле”, — пояснив директор медзакладу.
Також на понад 4,6 млн грн планують купити обладнання для проведення реабілітації. Серед такого — тренажери для розробки суглобів, позиціювання кінцівок, бігова доріжка. Реабілітація — нова послуга, яку планують надавати у медзакладі.
“Один з нових пакетів НСЗУ — це реабілітація. І амбулаторна, і стаціонарна. Для того, аби заключили такий договір нам потрібне обладнання, нам місто виділяє гроші. Такого обладнання у нас раніше не було”, — розповів Сергій Халаімов.
Поки що у медзакладі не знайшли підрядника, в якого придбають обладнання. Його мають привезти до 12 грудня 2024-го. У документах зазначено, що пристрої мають доставити у селище Новодонецьке. Втім, доповнив директор лікарні, скоріш за все послуги з реабілітації надаватимуть не там.
“У Торецьку зовсім катастрофа, то ми виїхали і перебуваємо поки зараз у Дружківці. Але ми розуміємо, що там кілька кілометрів до зони бойових дій. І якщо ситуація буде погіршуватися — ми переміщатимемося до Новодонецького, це за Добропіллям”, — пояснив Халаімов.
Нагадаємо, станом на 4 листопада 2024-го у Торецькій громаді залишалося близько 2500 цивільних, у Торецьку — близько 900. Понад місяць там взагалі немає медиків. До цього у Торецькій громаді залишалися лише сімейні лікарі, профільні — ще торік релокувалися до Дружківки.
Навесні для Торецької центральної лікарні купили рентгенапарат, який встановили у Дружківській лікарні.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.