Через постійні російські обстріли без світла на Донеччині залишається більше ніж сотня міст і сіл — поремонтувати мережі й обладнання нині там не можуть. Складна ситуація і з газопостачанням: роботи з його відновлення в деокупованих населених пунктах довготривалі. Збитки в цих сферах регіону вже становлять мільйони гривень.
Про це на брифінгу розповів директор департаменту базових галузей промисловості Донецької ОВА Артем Литвинов.
За його словами, без електроенергії на Донеччині нині живуть 108 міст та сіл, які знаходяться в зоні активних бойових дій. Відновити її там поки неможливо: потрібно, аби вщухли російські обстріли.
“Щодобово над ліквідацією пошкоджень енергообладнання в результаті бойових дій працюють близько 70 бригад енергетиків. Терміни відновлення пошкоджень мережі та обладнання не перебільшують однієї доби за нормативом, за винятком тих об’єктів та мереж, які знаходяться в зоні активних бойових дій”, — каже очільник департаменту.
Паралельно газовики відновлюють пошкоджені мережі у звільнених населених пунктах. Проте більшість з них поки все ще лишається без постійного постачання блакитного палива: руйнування значні й ремонт займає місяці.
“Тривають роботи щодо відновлення газопостачання в населених пунктах на деокупованій території: з 12 населених пунктів, які було газифіковано до повномасштабного вторгнення, повністю відновлено газопостачання у селі Лозове, в селі Рубці Лиманської територіальної громади та частково в місті Лиман — там роботи досі тривають, значні пошкодження мережі”, — розповідає Артем Литвинов.
У інших містах і селах Донеччини проводять здебільшого ситуативні ремонти.
“Там, де є пошкодження, бригади виїжджають, перекривають засувки, за умов безпекової складової проводять ремонти і відновлюють газопостачання”, — каже очільник департаменту.
Зазначимо, темпи ремонтів сповільнюються через постійні обстріли громад регіону. Нещодавно під час роботи від російського вогню загинув працівник однієї з дільниць газифікації.
“20 лютого в нас одна людина загинула у Костянтинівці саме на відновленні газопостачання. В Бахмуті ж обстріли по нашій території через день”, — у коментарі Вільному радіо розповідав директор Управління з газопостачання та газифікації у Бахмуті Ігор Русанов.
Скільки грошей втратив регіон через російські удари по об’єктах газової та енергетичної інфраструктури — поки невідомо. Втім, на думку посадовця, йдеться про мільйони гривень.
“Збитки будуть підраховані остаточно після закінчення війни та нашої перемоги. Тому що на сьогодні порахувати це вкрай тяжко: немає доступу до тих об’єктів, які зазнали пошкоджень і їх майже неможливо оцінити на сьогоднішній день без експертних висновків фахівців тих галузей. Це буде вимірюватись в мільйонах гривень”, — каже Артем Литвинов.
Нагадаємо, понад місяць без опалення і газу залишається Часовоярська громада. Комунікації зникли після чергової атаки окупантів 21 лютого. Бойові дії, які наблизились до міста, не дозволяють працівникам облгазу полагодити газогін.
Читайте також: