Нещодавно на Донеччині загинув один з працівників газової служби, який ремонтував пошкодження після обстрілів. Через це та постійні обстріли в громадах стали менше поспішати з ремонтами такої інфраструктури. Саме такий ремонт потрібен у Часів Ярі, але поки що місто та громада залишиться без опалення і газу.
Про це Вільному радіо розповів директор Управління з газопостачання та газифікації у Бахмуті Ігор Русанов, який відповідає і за Часовоярську дільницю газифікації.
Станом на 1 березня 2023 року газу та опалення у Часів Ярі немає вже понад тиждень.
“На жаль, ніяких змін немає. Можна сказати, що ми правильно не встигли провести робити, оскільки вчора (28 лютого, — ред.) був “прильот”(обстріл, — ред.) на нашу дільницю в Часів Ярі”, — каже Ігор Русанов.
Роботи не поспішали робити, оскільки нещодавно в сусідньому місті загинув працівник дільниці.
“20 лютого в нас одна людина загинула у Костянтинівці саме на відновленні газопостачання. В Бахмуті ж обстріли по нашій території через день”, — пояснює Ігор Русанов.
Часів Яр був єдиною дільницею Артемівського управління газопостачання та газифікації, де в листопаді 2022 року вдалося відновити газопостачання.
“В місті (Часів Яр, — ред.) працювали 2 котельні, а загалом їх було 8, але з часом [через обстріли з боку російської армії] їх ставало все менше і менше. Тому коли 21 лютого ми відключили газ, їх залишалось лише дві”, — пояснює співрозмовник.
Загалом до Артемівського управління по газопостачанню та газифікації відносяться 5 дільниць.
“Це почнемо з самої дальньої — Миронівська та Світлодарська дільниця, які наразі в окупації. Соледарська дільниця також нещодавно стала під окупацією. Сіверська дільниця ще та Часів Яр, який був єдиним куди ситуація тоді дозволила повернути газ”, — перераховує директор Управління з газопостачання та газифікації.
Газ у Костянтинівці почали відновлювати 24 жовтня, а закінчили роботи 4 січня. В Часів Яре роботи почались по відновленню газу там, де це було можливо 4 листопада, а 18 січня закінчились. Тобто до 21 лютого деякі часовоярці встигли покористуватись газом менше місяця.
Наразі Часів Яр все частіше потерпає від обстрілів окупантів. З нового року люди стали активніше виїжджати з міста. На це вплинули бої поблизу.
Однак, не всі поспішають евакуюватися. Так, в середині листопада волонтери приїхали в Часів Яр, щоб евакуювати родину, та побачили на ліжку мертвого чоловіка. Один з синів померлого погодився їхати, а другого вмовити не вдалося.
В нинішніх умовах Донеччина може втратити більшість труб опалення та водопостачання. Це відкладений, опосередкований вплив війни на комунікації всього регіону, адже у громадах Донеччини, де цієї зими опалення немає або є з перебоями. Водопостачання виявилось найслабшою ланкою у забезпеченні життєво важливим ресурсом степової Донеччини. Мережа водяних труб, насосних та фільтрувальних станцій була під ударом усі 8 років гібридної війни Росії проти України. Нині, під час відкритої повномасштабної війни, прісної води стало набагато менше у мешканців по всій області (як на підконтрольній частині, так і в окупації).
Читайте також: