Для всіх конфесій. В Часів Ярі на території міської лікарні та військового госпіталю побудували каплицю


image
Фото: Вільне радіо

Пацієнти лікарні Часів Яру та 65 військового мобільного госпіталя тепер мають власну каплицю. Побудували її буквально за місяць. Свій вклад зробили люди з різних куточків країни. Ми дізналися, чим особливе це місце молитви.

 

Каплиця Покрови Пресвятої Богородиці знаходиться у дворі лікарняного містечка, серед старих паркових дерев, за сотню метрів від основного корпусу будівлі. Її вінчає простої форми купол з хрестом; в бокових стінах — віконечка у формі хреста, тому всередині світло та затишно. І, хоча ікони висять на стінах з фанери, без розписів чи оздоблення,  тут є все необхідне для того аби усамітнитися для молитви: свічки, молитовники та церковне начиння. В каплиці можуть одночасно перебувати декілька людей, але за умов карантину варто бути там на самоті або приходити лише з близькими.

До каплиці веде вимощена доріжка, по боках від якої висадили квіти, а перед спорудою вимостили майданчик з лавками. Тут священники зможуть проводити богослужіння.

Богдан Петренко начальник військового госпіталя каплиця
В.о. начальника госпіталя Богдан Петренко біля каплиці. Фото: Вільне радіо

 

“Побудували, щоб люди могли не тільки оздоровлятися тілесно, а й духовно. Є така потреба, оскільки ми лікуємо травмованих, поранених і соматичних хворих. Під час будівництва ми побачили, що люди підходять, запитують”, — розповідає в.о. начальника 65 військового мобільного госпіталя Богдан Петренко.

Щоб поставити каплицю, допомоги просили у багатьох, каже Петренко.

“Деякі самі запропонували свою допомогу або матеріальні ресурси. Від Філарета (патріарха Української православної церкви Київського патріархату, — ред.) передали ікони. Бруківку для доріжки, яка веде до каплиці, передали з Львівщини, зі Золочівського Монастиря Вознесіння. Лавочки та деяку іншу допомогу надав голова ГО “Я – Часівоярець” Валентин Ноженко”, — розповідає в.о. начальника госпіталя.

каплиця 65 військовий госпіталь священник військові
Перед каплицею є майданчик, де можна проводити молебень. Фото: Вільне радіо

 

Тепер сюди зможуть прийти помолитися не тільки військові, а й цивільні.

“Хто бажає, може заходити. Є освячені свічки, можна помолитися за здоров’я і за упокій. Тут можна й сповідатися, й причащатися — там є практично всі умови для цього. Вона буде постійно відкрита, можливо на вечір будемо її закривати”, — пояснює Богдан Петренко.

 

церковні свічки церковне начиння каплиця всередині
Всередині каплиці. Фото: Вільне радіо

 

каплиця всередині ікони
В капличці світло та затишно. Фото: Вільне радіо

 

Богдан Петренко каже: в планах є також побудувати поруч купіль для хрещення, та не виключає створення тут храму колись в майбутньому.

“Бачимо, місцева влада звернула увагу, що ми за такий короткий термін і маленькими зусиллями змогли побудувати капличку – дали поштовх, щоб може колись храм тут стояв”,  —  каже голова госпіталю.

Каплиця буде міжконфесійною

В каплиці можуть відправляти служби християнські священники будь-яких конфесій.

“Спочатку я думав, що каплиця буде Православної церкви України, але є люди різні: є і католики, і греко-католики, є такі, хто ходить в УПЦ. Я думаю, що кожен знайде свого батюшку. Служити служби тут зможуть військовий капелан, або отець Костянтин (настоятель Свято-Стрітенського Храму ПЦУ у Костянтинівці, — ред.), або священник УПЦ КП отець Дмитро. Або інші священники будуть приїжджати, можливо 1-2 рази на тиждень або раз на 2 тижні — за потреби”,  —  пояснює Богдан Петренко.

священник УПЦ КП
Священник УПЦ КП отець Дмитро перед каплицею. Фото: Вільне радіо

 

“Чи по черзі, чи всі разом приїжджайте на свята, серед тижня, проводьте тут молебні, щоб побільше сюди заходило людей”, — запросив панотців командир  військової частини, майор медичної служби Михайло Тим’як.

“Ми тут священники різних конфесій, але коли ми читаємо Біблію, ми не знаходимо, що Бог сказав, що створив людину Київського патріархату чи Московського, чи Греко-католицьку. Значить ми всі є одні перед Богом”,  —  зазначив Секретар полтавської єпархії УПЦ київського патріархату о. Дмитро.

Він також вручив нагороди “За жертовність і любов до України” військовим медикам та тим цивільним, хто долучився до спорудження каплиці від патріарха УПЦ КП Філарета.

українські священники каплиця військові медики
Серед священників, які освятили каплицю, – головний капелан ООС та капелан Держприкордонслужби. Фото: Вільне радіо 

 

“Він замовив дзвін, де буде надпис “Від святішого патріарха Філарета Київського та всієї України А0209 65-му військовому госпіталю”. Повірте, це буде”, — додав священник.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: