До Дня міста: подивіться на Бахмут 37-річної давнини (відео)

Наталя Жукова
2020-09-12 17:15

image
Скрін-шот відео

Альбіна Гребенюк з Бахмута поділилася з нами аматорським відео, яке зробив у вересні 1983 року її дідусь. Автор відео Юрій Маланов працював на заводі та захоплювався кінозйомкою. На відео унікальних архівних кадрів — як місцеві мешканці святкували вересневе свято міста майже 40 років тому.    

 

Ця кінохроніка зберігалася довгі десятиліття у бобінах на стрічці 16 мм, і нещодавно це відео оцифрували краєзнавці.

Аматорські кінокадри зняв у вересні 1983 року дідусь Альбіни, мешканець Артемівська Юрій Маланов. Він працював фрезерувальником у 4-го цеху на заводі з обробки кольорових металів. 

“Завжди наша родина дуже трепетно ставилась до цього. Дідусь у святкові дні вмикав кінопроєктор, і ми передивлялись ці відео на кухні, на білій шафі. У нас збирався “весь двор” — сусіди, які мешкали з нами в домі по вул. Миру, 50. Тому те, що це відео побачать сьогодні мешканці міста, —  дуже особливий момент для мене та моєї родини. Можливо хтось несподівано упізнає себе на цих плівках!”, — розповідає в коментарі Вільному радіо Альбіна Гребенюк. 

Жінка зазначає: дідусь дуже захоплювався фотографією: «У ванну кімнату завжди треба було заходити зі стуком, тому що там дідусь “чаклує”.

В родинному архіві Альбіни та її родини зберігаються ще декілька таких аматорських фільмів різних років. Бахмутянка разом з краєзнавцями та небайдужими планує оцифровувати ці стрічки, аби зберегти кінокадри свого дідуся для майбутнього. 

Зазначимо, 12 вересня Бахмут святкує День міста. Через карантинні заходи святкові локації розмістили в різних районах міста, аби уникнути скупчення людей.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: